Menu strony

Nieskomplikowany sposób na pomaganie innym

Początek roku jest okresem w którym tradycyjnie - już od ponad dwudziestu lat - otwieramy swe portfele. Wychodząc na styczniowy weekendowy spacer, na pewno w którąś niedzielę styczniową spotkamy wolontariuszy z kolorowymi plakietkami, gromadzących datki do puchy w zamian za czerwone serduszko.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent
W okolicach tej imprezy możemy usłyszeć różne, czasami całkowicie skrajne poglądy na ten temat. Rozpatrując je jednak jako wyraz wahania statystycznego, możemy stwierdzić że jest to jedna z najistotniejszych rzeczy która udała nam się jako wspólnocie. Kolejną, być może skromniejszą wizerunkowo metodą na pomoc miejscowym społecznościom jest przekazanie 1% podatku na opp. Jest to stosunkowo nieskomplikowana procedura, starczy bowiem z publicznego spisu stowarzyszeń posiadających status organizacji pożytku publicznego wyselekcjonować pasujący nam podmiot. Jedynym kłopotem jaki można mieć to kłopot z doborem. Trzeba na to poświęcić troszkę czasu. W mym przypadku zwykle jest to darowizna na Związek Harcerstwa Polskiego, lecz bez problemu można wyselekcjonować każdą inną organizację, chociażby najmniejszą.
pitax.pl/przekaz-jeden-procent/?i=1708
Rozmawiając z różnymi osobami na ten temat często słyszy się argumenty, iż przecież przekazanie 1% podatku na opp to jednostkowo malutka kwota, zatem szkoda naszego zachodu. Faktycznie, nierzadko suma widniejąca we właściwym okienku to zaledwie kilka groszy. Aczkolwiek jeśli zdamy sobie sprawę jak ogromna ilość osób płaci podatki okazuje się, iż może nazbierać się całkiem spora kwota.

Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się, jakie serwisy są sugerowane przez inne osoby, to zobacz propozycję (http://www.workservice.pl/praca/finanse/krakow/) na tego typu temat. Mogłoby Cię ono bardzo zaciekawić.

Oczywiście nie ma co liczyć na to, że sto procent podatników wykona ten gest, jednakże zawsze jest on wsparciem dla osób które czynią coś z dobrego serca dla innych.


Polecamy też

Niemal każdy z nas musi obliczać każdego roku swój podatek od dochodów

rozliczenie
Prawie każdy z nas musi rozliczać każdego roku swój podatek od przychodów. Urzędy Skarbowe niestety nie pozwalają na zwłoki w składaniu zeznania podatkowego – ostateczny termin przypada na ostatni dzień kwietnia. Jeśli do tego dnia nie złoży się zeznania podatkowego, może łączyć się to z wielkimi kłopotami.

Zrzeszenia te za przywilej korzystania z wpływów z podatków muszą spełnić szereg rygorystycznych wymagań, między innymi powinny one ogłaszać sprawozdania finansowe ze swej działalności na własnej stronie internetowej. Oczywiście nie ma przeszkód żeby wyselekcjonowaną organizację wspomagać przez cały rok, nie tylko poprzez datki. Jednakowo ważne może być wsparcie czysto praktyczne, dla przykładu przez wolontariat, zatem użycie własnych talentów dla dobra innych. Być może dzięki temu także i my nauczymy się czegoś od ludzi którym będziemy pomagać, zaś osoby którymi będziemy się zajmować będą nam nader wdzięczne.
2021-11-20 07:05:05