Menu strony

Męski punkt widzenia - jak powinien wyglądać facet z klasą

W obecnych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, że nie należy oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest nadal aktualne. Dodatkowo – bardzo często praktykowane. Z tego powodu jeśli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak należy się prezentować np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – z własnej winy.
Na co powinien zwrócić uwagę dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze
Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Miejmy na uwadze, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, lecz granatowy garnitur. To kolor, jaki odnajdzie się o każdej porze roku. Do takiego garnituru dopasujmy koszule: białe, kremowe i błękitne. Najlepiej prezentują się z ciemnymi krawatami. Z całą pewnością odpadają kolory, które pozornie wydają się pasować na różne okazje, czyli czarny i brązowy. Dlaczego? Dlatego, iż kolor czarny zarezerwowany jest tylko na różnego rodzaju oficjalne uroczystości państwowe, królewskie i pogrzeby. Wizyta u Prezydenta, Półmetek – oczywiście, lecz spotkanie o pracę? Niekoniecznie. Koszule męskie wizytowe (na jego stronie), niby tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć kolorowe i kupione pd wpływem impulsu wzory. O wartości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.


Polecamy też

Jaki strój wybrać na wesele? Jeśli chodzi o sukienki dla druhien nie istnieje praktycznie żadnych konkretnych standardów

Ślub
Jak ubrać się na wesele? To pytanie stawia sobie każda osoba szykująca się na tego rodzaju uroczystość i chodzi zarazem o mężczyzn, jak i kobiety. Oczywiście tego dnia najlepiej powinni wyglądać sami nowożeńcy, jednakże priorytetem jest, żeby wszystko prezentowało się jak najlepiej – zarówno wystrój sali, jak i druhny i drużbowie. Oczywiście suknie ślubne, Łódź, Kielce czy Warszawa dostaniemy zwłaszcza w dedykowanych salonach, które zapewniają kompleksowy wystrój w tym obszarze.

Garnitur
Aby koszule męskie wizytowe nadawały charakteru mężczyźnie trzeba je dobrze dopasować do sylwetki. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule taliowane, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – odstający kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej bezpieczny w zestawieniu z koszulą jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy żywym kolorem.

Opisywana w tym miejscu tematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu sitodruk maszyny, który publikuje podobne tematy.Ciekawe urozmaicenie stroju stanowią spinki. Koszula na spinki (więcej informacji) w w towarzystwie garnituru to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Kompletując oficjalny strój, bywa, że nie pamiętamy o doborze właściwego paska do spodni. Najważniejsze jest to, by miał skromną, pozbawioną krzykliwych ozdób klamerkę. Koniecznie musi mieć kolor identyczny, jak kolor butów, które planujemy założyć.
2021-11-30 07:04:08