Menu strony

Zegarki sportowe czy biżuteryjne

Dziś na rynku funkcjonuje sporo modeli zegarków. Do najbardziej popularnych zalicza się wzory sportowe oraz biżuteryjne. Decydując się na zakup, trzeba zwrócić uwagę na parę szczegółów, które pozwolą cieszyć się zegarkiem przez długie lata. Warto zauważyć, że Zegarki damskie, powinny być oceniane według zupełnie innych parametrów niż Zegarki męskie.

Zegarki sportowe
zegarki fossil
Modele sportowe są w większości dość masywne, ze sporymi przyciskami ułatwiającymi dostęp do wybranej funkcji również w trakcie dynamicznego ruchu. Paski a dodatkowo obudowy kopert zrobione są z absorbujących wstrząsy i chroniących przed uderzeniami materiałów takich jak: guma, silikon, kauczuk albo ze specjalnego tworzywa sztucznego. Tego typu materiały nie uczulają i pozwalają utrzymywać czystość i higienę nawet przy wzmożonym poceniu się podczas intensywnego treningu. Zazwyczaj występującą w tego rodzaju zegarkach funkcją jest stoper a ponadto timer, niemniej jednak w profesjonalnych modelach spotkać można również: wysokościomierz, pomiar pulsu czy też głębokościomierz. Bardzo istotną cechą zegarków sportowych jest wodoszczelność, nie powinna być niższa niż 10ATM czyli 100m. Zwróćmy również uwagę, ażeby wskazówki i punkty godzin miały świecącą w ciemności fosforyzującą powierzchnię.

Gdy zainteresował Cię prezentowany wątek, obejrzyj witrynę a na pewno zdobędziesz więcej danych na to ciekawe zagadnienie - nie zwlekaj tylko kliknij.

Przykładem doskonałych modeli sportowych mogą być Zegarki diesel.

Polecamy też

Zegarek na prezent zawsze jest mile widziany

Zegarek męski
Jeśli chcemy dać ukochanemu mężczyźnie coś niesamowitego oraz jednocześnie gustownego, to na pewno idealnie robimy, jeżeli zadecydujemy się na zegarek, który odpowiednio będzie dobrany do jego charakteru i oczekiwań. Oczywiście wybór jest tu sopory oraz zanim wyjdziemy ze sklepu z wykonanym sprawunkiem, to może się okazać, że najpierw będziemy musieli zobaczyć kilkanaście najróżniejszych opcji.


Zegarki biżuteryjne Wykonane w wielu przypadkach z materiałów szlachetnych, niejednokrotnie bardzo bogato zdobione. Za te jubilerskie, zrobione w krótkich seriach należy dużo zapłacić i niejednokrotnie na nie długo czekać, ale jest bardzo wiele zegarków znanych modowych marek np: Zegarki dolce gabbana, których obudowy wykonane są na bazie mosiądzu albo stali szlachetnej, zazwyczaj powlekane srebrem lub złotem. Są niedrogie, o bardzo różnorodnych formach i barwach. Za uniwersalne traktuje się takie, które mają dwa kolory "złoty" i "srebrny" tak zwany "bikolor". Można je nosić do złotej jak i do srebrnej biżuterii. Za każdym razem trzeba dopytać jakim materiałem pokrywany jest taki zegarek, bowiem grubość i rodzaj powłoki pokrywającej bransoletę i kopertę decydują o jego estetyce i trwałości. Zegarki biżuteryjne z reguły są na bransoletach, forma kształtu jest tu absolutnie dowolna. Taki zegarek zazwyczaj nosi się okazjonalnie. Nie musi być perfekcyjnie czytelny, nie musi także być odporny na zamoczenie, pył czy wstrząsy. Tego typu zegarki powinny być traktowane jako szczegół uzupełniający biżuterię, nie do noszenia na co dzień! Można nawet powiedzieć, że takie zegarki są traktowane jak biżuteria męska lub damska.
Treści źródłowe: Trend shop
Twórca artykułu: G.S.
2019-03-13 10:19:01