Menu strony

Jak wybrać kurs językowy?

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wyszukać najlepszą szkołę językową? Czy powinna być duża, zapewniać kursy wielu języków, czy lepsza będzie mała, oferująca tylko trzy lub cztery kursy? Czy lepiej żeby pracowali w niej polscy lektorzy po dobrych szkołach, czy może obcokrajowcy, którzy będą uczyć swego ojczystego języka?


Jak wychować poliglotę
Jeżeli myślisz o rozpoczęciu kursu językowego od nowego semestru, dobrze jest wcześniej rozejrzeć się na rynku szkół językowych i sprawdzić, co nasze miasto ma do zaproponowania na tym polu.

Najprościej szkołę językową wyszukać przez internet. Trzeba tylko wprowadzić w wyszukiwarkę frazę angielski Wrocław. W rezultacie otrzymamy wielką listę stron różnych szkół nauki języków obcych, a także nauczycieli udzielających indywidualnych lekcji, np. http://www.pischool.pl/kursy_dla_mlodziezy_i_doroslych/9/ Najpierw dowiedzmy się więcej o szkole. Jeśli zatrudnia osoby z wykształceniem filologicznym może to znaczyć, że mają one dodatkowe umiejętności pedagogiczne i mają wiedzę jak prowadzić zajęcia, żeby było to możliwie najbardziej skuteczne. Gdy szkoła zatrudnia obcokrajowców jako lektorów - mamy większe szanse na poznanie „żywego” języka, bardziej użytkowego, ale tego typu lektor może nie mieć wiedzy z zakresu nauczania. Rozważmy na czym zależy nam bardziej. Czy potrzebujemy książkowej wiedzy o gramatyce, przyswajania słówek itp, czy może wolimy nauczyć się używania języka w codziennych sytuacjach, chcemy poznać różnorodne potoczne sformułowania itp. Jeżeli chodzi o kursy angielskiego Kraków króluje w ich liczbie.
Możemy znaleźć je niemal w każdej szkole. To zdecydowanie najpopularniejszy obcy język. Nic w tym zaskakującego, w końcu w większości krajów możemy dogadać się w tym języku. W związku z tym są to najchętniej wybierane kursy. Mniejszą popularnością cieszą się inne języki. Kursy francuskiego czy włoskiego nie tak łatwo wyszukać, nie każda szkoła je oferuje, więc czytajmy uważnie propozycje szkoły: http://www.pischool.pl/podstrona/25/


Powinniśmy poświęcić chwilę czasu na wyszukanie najlepszej szkoły językowej, wówczas będziemy mieć pewność, że dobrze wydamy pieniądze. Lekcje będą interesujące, a nauka efektywna. Nie powinniśmy więc marnować czasu. Zacznijmy szukać od razu.
2018-06-22 14:51:02