Menu strony

Produkcja odzieży: lepiej w Polsce a może za granicą?

Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej napotyka w swojej działalności na liczne przeszkody. Jest to przyczyną zmniejszenia konkurencyjności krajowej odzieży na rodzimym rynku. Nie jest tajemnicą, że że ubrania wyprodukowane w kraju, to często towar wyższej jakości, niż ten importowanych z Chin.
kobieta w sukience
Centralnym utrudnieniem są wysokie ceny dzianin oraz rosnące koszty produkcji. W kraju również koszty zatrudnienia pracowników często zniechęcają producentów odzieży. Jeżeli jesteśmy właścicielami małego biznesu wtedy najczęściej szwalni. Jest to częsta praktyka właścicieli małych firm, którzy pragną rozkręcić swój biznes.

Najczęściej są to ubrania rozpowszechniane na małą skalę. Idealnym systemem sprzedaży jest allegro. Ilość egzemplarzy nie jest zbyt duża, a wybór wzorów raczej limitowany. Bogaty wybór oferowanych wyrobów z dzianiny jest oczywiście ważny, jednak są też inne aspekty budowania interesującej marki.

sklep z ciuchami
Firma konfekcyjna, która chce rozszerzyć swoją ofertę, powinna w pierwszej obniżyć koszty produkcji.Aby więcej sprzedawać należy obniżyć ceny oferowanych ubrań.Nie jest tajemnicą, że kupujący oczywiście cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej preferują, które mają niewygórowane ceny.Należy się z tym faktem liczyć, jeśli chcemy trafić do do wszystkich klientów.Jednak przeniesienie produkcji na przykład do Bangladeszu, czy innego dalekiego kraju, gdzie wyzyskuje się pracowników nie zawsze ma sens.

naturalnie możemy też wybrać zgoła inną strategię. Wytwarzając rzeczy na rynku krajowym komunikujemy do odbiorcy, dla którego liczy się jakość, przede wszystkim pochodzenie produktu. Takie osoby są gotowi zapłacić więcej za za polską odzież. W świadomości licznych klientów chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet niebezpieczne w użyciu.

Ciekawych danych zasięgniesz po przejściu na witrynę (https://www.elian.eu/pl/druty-proste-bambusowe), która posiada wciągające dane na ten wątek - będą one z pewnością godne zainteresowania.

Co chwile słyszy się w mediach, że Chińczycy stosują szkodliwe dla zdrowia substancje.


Polecamy też

Zimowa moda na każdą kieszeń

Niedługo zaczną się zimowe tygodnie. Meteorolodzy przewidują, że czekają nas niezwykle niskie temperatury i wielkie śnieżyce. To oznacza, że najwyższa pora, by wybrać się do sklepu.Z pewnością podstawowym zakupem dla niewiasty jest szczelny płaszcz zimowy. To najgustowniejszy wybór, gdyż taki ciuch wygląda o niebo lepiej od przeciętnej kurtki. Wiedz o tym, że podczas zimnych miesięcy to nie prezencja płaszcza jest najważniejsza – fundamentalne jest to, czy ubranie zapewnia ci ciepło.

Oprócz tego producent odzieży damskiej, produkujący swoje rzeczy w kraju może w komunikacji marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, tworzysz miejsca pracy jest zrozumiałe i ważne przez wielu klientów.
2020-09-18 07:21:06