Menu strony

Jakie niebezpieczeństwa się mogą pojawić przy noszeniu zbyt długo butów na wysokim obcasie.

Kobiety bardzo lubią obcasy, w niektórych odmianach obuwia mogą one mieć długość nawet piętnastu centymetrów. Duża część pań ubierając buty z wysokim obcasem będzie się czuć znacznie atrakcyjniej, sylwetka się wyszczupla i przybywa trochę centymetrów. No i zapomnieć nie można o tym, że wysokie szpilki na zgrabnych nóżkach przyciągną wzrok chyba większości mężczyzn.
sklep internetowy
Lecz noszenie szpilek poza tym, że doskonale wygląda, to będzie jednak niosło sobą kilka niebezpieczeństw. Rzecz jasna jeśli się je będzie zakładać rzadko, to nic groźnego się nie stanie. Jeśli jednak szpilki będą najczęściej używanym obuwiem, to w takim przypadku należy trochę uważać i w razie pojawienia się jakiś kłopotów ograniczyć ich noszenie. Najbardziej nieprzyjemnym problemem związanym z ubieraniem szpilek są bóle kręgosłupa. W czasie chodzenia z wysoko podniesionymi stopami kręgosłup jest nienaturalnie wygięty, to będzie prowadzić do przeciążenia mięśni i w końcowym efekcie do mocnego bólu, jaki w skrajnych przypadkach uniemożliwi chodzenie.

Polecamy też

Najpopularniejsze modele obuwia dla pań

Buty damskie na sezon Wiosna/Lato 2012 od Solo Feme
Wiele osób twierdzi, że dla znacznej liczby kobiet zasadniczą część garderoby stanowią buty. Istnieją zresztą takie kobiety, szczególnie te bogatsze, które mogą pochwalić się kolekcją kilkudziesięciu czy nawet kilkuset par. Ważne jest w pierwszej kolejności, by mieć obuwie na najczęstsze okazje, na przykład na różnorodne wyjścia i imprezy. Na dzień dzisiejszy typów butów damskich jest tak wiele, że nawet niewielka liczba kobiet byłaby w stanie podać nazwy wszystkich.


Kolejnymi objawami które są związane ze zbyt długim noszeniem obuwia na wysokim obcasie są żylaki i halluksy. Przez to, że stopa jest zbyt przeciążana i mocno ugniatana, to u dużej części kobiet bardzo często może dochodzić do tego typu zaburzeń. Zakładając zbyt wysokie szpilki będzie się też ryzykować skręceniem kostki, ponieważ czasami bardzo łatwo stracić w nich równowagę. Oczywiście wszystkie wymienione wyżej sprawy nie przekonają większości kobiet aby zrezygnowały z noszenia szpilek, ale może sprawią, że rzadziej się je będzie ubierać.

Buty, wiązanie
Oprócz tego ważne będzie, co się ubiera po ściągnięciu szpilek, dobrze jest po kilku godzinach ze szpilkami na nogach ubrać buty, w jakich nogi będą mogły odpocząć. Doskonale w tej roli sprawdzą się na przykład mokasyny damskie. Buty te są ogromnie wygodne, prosto je można założyć, a w związku z tym że mają płaski obcas, to stopy mogą w nich świetnie wypocząć. Mokasyny najczęściej szyje się ze skór naturalnych, zamszu lub numbuku, a dostępne są w bardzo wielu wersjach stylistycznych - mokasyny dla kobiet
.
2021-03-06 07:30:04