Menu strony

Rozwój rynku kosmetyków na przestrzeni ostatnich lat, rola niewielkich producentów na nim.

Kosmetyki są jednymi z najchętniej kupowanych produktów, bardzo dobrze widać to zresztą po obrotach firm zajmujących się ich dystrybucją oraz sprzedażą. Rynek produktów kosmetycznych już teraz jest szacowany na prawie dwadzieścia miliardów, a prognozy dodają kolejne parę w ciągu następnych lat.

Kosmetyki damskie
Wysokie obroty zaczynają też mieć drogerie i sieci handlowe, w nich również notuje się bardzo wysokie wzrosty sprzedaży w porównaniu z ubiegłymi latami. Można już powiedzieć, że rynek z Polsce jest w miarę ustabilizowany, ale nadal się rozwija i ulega ciągłej zmianie. W ostatnich latach przykładowo bardzo mocno zaczęły być aktywne dyskonty spożywcze.

Na początku oferowano w nich jedynie nieliczne kosmetyki, ale poszerzenie oferty, szczególnie o towary lepsze jakościowo sprawiło, że zaczęły one odbierać klientów marketom i drogeriom. Ale nawet mimo tego drogerie trzymają się bardzo dobrze, bez przerwy otwierane są następne. Jest to wynikiem dynamicznej ekspansji wielkich zagranicznych sieci, które uważają nasz rynek za ogromnie perspektywiczny - klik!.

Polecamy też

Typowo włoska firma kosmetyczna Pupa - wytwórca kosmetyków dla Pań o doskonałej jakości.

kosmetyki
Rynek kosmetyków i środków pielęgnujących urodę zaczął być wartyt wiele miliardów złotych. Środki takie są jednymi z częściej wybieranych artykułów, zaraz po artykułach spożywczych. To wszystko powoduje, że i rywalizacja na tym rynku jest bardzo duża, a w drogeriach można znaleźć produkty wielu różnych producentów. Z reguły kupowane są środki do pielęgnacji skóry i włosów, ich całkowity udział sięga jednej trzeciej rynku, wielu klientów wybiera także perfumy i kosmetyki męskie.


Jeśli chodzi o same produkty, to rynek polski jest bardzo rozdrobniony. Oczywiście są na nim obecne największe koncerny, ich wyroby można kupić w praktycznie każdym sklepie z kosmetykami. Ale coraz więcej takich produktów będzie też pochodzić od dostawców krajowych, dużych polskich firm które się zajmują produkcją kosmetyków jest kilka, a cała reszta to niewielcy lokalni przedsiębiorcy. W ostatnich latach zbudowali solidną pozycję na rynku, czego tak naprawdę nikt się nie spodziewał - więc o urządzeniach do domowego pedicure.
Konkurują one ze światowymi koncernami przede wszystkim wysoką jakością wyrobów, konkurencyjnymi cenami oraz pozyskanym zaufaniem konsumentów. Wprawdzie najtańsze kosmetyki (krem z morza martwego) nadal są sprzedawane w dużej ilości, ale ludzie coraz częściej zwracają uwagę na należytą jakość. A to właśnie zaproponować mogą firm z Polski, mają one nie tylko dobre jakościowo wyroby, ale również dużo szybciej będą reagować na wymagania i potrzeby konsumentów.
2021-07-22 07:46:04