Menu strony

Parę słów dotyczących NLP

Pomimo to, że niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w dziale marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to nadal pozostaje ono dyscypliną elitarną. Dlaczego? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: "To jest takie panaceum na wszystkie problemy, wiec nie może istnieć" niewiele osób spośród nich poświęciło swój czas i pieniądze, aby lepiej poznać techniki NLP. Ale czy nie jest tak, że przed wydaniem opinii powinniśmy, najpierw poznać zagadnienie? W szczególności, jeśli może okazać się na prawdę pomocne.
zadowoleni doradcy
NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zbiór sposobów komunikacji nastawionych na tworzenie i przekształcanie schematów postrzegania i myślenia u ludzi. Metody te mogą być wykorzystywane tak samo w psychologii i psychiatrii jak i, w marketingu oraz polityce. Pojęcie to zostało wymyślone przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby zaakcentować postulowaną zależność między procesami neurologicznymi ('neuro'), językiem ('lingwistyczne') i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują ('programowanie').

- W psychiatrii oferowane przez NLP nastawienie do pracy z umysłem chorego pomogło uchronić wielu ludzi przed "skazaniem" na szpital (kliknij i zobacz także - instrumenty chirurgiczne) psychiatryczny i całym życiem na medykamentach, dając im szansę normalnego działania.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz opis, to czytaj również (https://naprawaokien.warszawa.pl/) następne wiadomości na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z radością.- W psychoterapii, metoddy NLP umożliwiły zastąpienie nieskuteczne rozmowy o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której ludzie cierpiący na lęki całkowicie się jej pozbywają.

- Techniki tworzenia kontaktu i "incepcji" w rozmowie handlowej zamieniły niezliczone ilości "opornych" klientów w lojalnych klientów.

Polecamy też

Kamienie szlachetne – czym są dziś?

piękny minerał
O zbawiennym wpływie kamieni na zdrowie człowieka mówi wiele opowieści, w których każdemu kamieniowi przypisuje się inny rezultat. Kamienie szlachetne charakteryzują się zróżnicowaną twardością. Te o najwyższym poziomie twardości są bardzo potrzebne w przemyśle. Najtwardszy materiał występujący na Ziemi czyli diament używany jest do wytwarzania tego rodzaju części jak ostrza pił i wiertła do twardych materiałów. Natomiast minerał o najniższym poziomie twardości czyli talk stosuje się w chemii gospodarczej i kosmetykach


- W wyczynowym sporcie, trenerzy, którzy odkryli, że umysł zawodnika ma influencję na wyniki otrzymywane przez jego ciało, odnoszą największe sukcesy.

Najodpowiedniejszym miejscem, aby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej liczby stron z informacjami na ten temat.
2021-12-01 07:01:12