Menu strony

Jak winien wyglądać elegancki mężczyzna? Kilka słów na temat pasjonującej historii krawatów

W współczesnych czasach coraz większą popularność zdobywają sobie wszelkiego rodzaju blogi dotyczące mody męskiej. Obecni mężczyźni coraz większą wagę przywiązują nie tylko do tego, jak prezentują się w pracy i podczas oficjalnych okazji, ale także na co dzień - na przykład w czasie weekendu spędzanego z rodziną. Z tego właśnie powodu powstaje cykl naszych tekstów dotyczących mody męskiej - teraz przykładowo się historią krawatów.

Interesująca kronika krawatów

Historia krawatów jest bardzo długa, co bez wątpliwości zadziwi każdego - najczęściej wydaje się nam, iż krawaty stały się atrybutem współczesnego faceta. Tymczasem pierwsze krawaty pojawiły się na terenie Europy już w siedemnastym wieku - wtedy król Francji Ludwik XIV przyjął je od Chorwatów. Od razu krawaty stały się symbolem dobrze ubranego mężczyzny i zaczynały świadczyć o jego dobrej pozycji. Na początku krawaty były praktycznie wyłącznie jedwabne - dopiero z upływem czasu rozpoczęto produkowanie krawatów z innych materiałów, które były zwyczajnie tańsze niż dobrej jakości jedwab. Na początku krawaty zdecydowanie wyglądały całkowicie inaczej niż współczesne - dopiero po I wojnie światowej rozpowszechnił się współczesny krój krawata. Równocześnie w latach 60. właściwie nikt z typowych Kowalskich nie zakładał krawatów - był to symbol protestu przeciwko ówczesnej władzy. Rozkwit branży krawaciarskiej nastąpił ponownie dopiero w latach 90. i można stwierdzić, iż nie tylko trwa do dzisiaj, ale także zdecydowanie coraz mocniej się rozwija.

biznesman


Polecamy też

Dobre wykonanie PIT za rok 2014 za pośrednictwem Netu

rozliczmy się online
Zbliża się czas rozliczeniowy za przeszły rok 2014, co wiąże się naturalnie z wypełnieniem PITu i oddaniem go do Urzędu Skarbowego. Takie rozliczenie jest potrzebne, realizuje je wszelka osoba zaangażowana w oparciu o umowę, oraz także przedsiębiorcy, rolnicy i niemało innych osób. Stosowne wypełnienie PIT za 2014 rok ma wielkie znaczenie, bowiem nawet minimalny błąd może przyczynić się do zaistnienia kłopotów.


Podobne części męskiej szafy

Równocześnie trzeba zwrócić uwagę na sprawnie rozwijającą się nieco inną gałąź tego biznesu - mianowicie muchy. Zwykle stosowane są jako zamiennik krawata, jednak warto zapoznać się z elementarnymi zasadami savoir vivre dotyczącymi ich zakładania. Muchy najczęściej zakładamy do fraka czy smokingu, zaś krawat będzie bez wątpliwości właściwą ozdobą do klasycznego garnituru czy do samej marynarki.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się włożyć krawat czy muszkę, to z pewnością nie koniec różnego rodzaju kłopotów. Czy zdecydować się na eleganckie kolory czy raczej dopasowywać kolor tych dodatków do koloru sukienki swojej partnerki? Czy w trakcie oficjalnej imprezy można poluzować trochę krawat a nawet go zdjąć? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w następnych artykułach naszego cyklu.
2017-08-18 06:37:39