Menu strony

W jaki sposób wyczarować olśniewającą fryzurę w domu?

Przy pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem nieświadomie osądzamy jego wygląd. Zresztą nie tylko nowi znajomi komentują naszą aparycję. W sklepie, na ulicy – wszędzie jest wielu dokładnych gapiów. Punktami, które najmocniej przykuwają uwagę jest schludny ubiór i uczesanie. O ile ubranie to bardziej kwestia upodobań, o tyle włosy zwykle powierzamy fachowcom.

wella maska do włosów

Często za duże pieniądze. Ale co jeżeli chcemy w domowym zaciszu zadbać o swoje włosy?
 
Najpierw konieczne będzie zakupienie kilku akcesoriów. Panowie z reguły w dziedzinie kosmetyki mają łatwiej. Dla nich największym krokiem jest wybór właściwej maszynki do strzyżenia. Możemy kupić zwykły model wyłącznie do skracania włosów lub takie które nadają się do wycinania wymyślnych wzorów na fryzurze. Rozbudowane modele wyposażone są w trymery do likwidowania albo skracania włosów z obszaru twarzy i uszu.
 
Dla kobiet asortyment jest znacznie większy. O ile samo podcinanie i skracanie włosów ze względu na ilość fryzur może być bardzo trudne do wykonania samodzielnie, o tyle różne czynności pielęgnacyjne albo koloryzacje możemy zrobić już same. Po pierwsze należy zadbać o odpowiednią kondycję swoich włosów. Wówczas wszystkie zabiegi będą łatwiejsze a same włosy ładniejsze. Dobrym nawykiem jest używanie odżywek lub masek na włosy. Można również sięgnąć do źródła i zastosować kurację intensywną. Dobry argan oil świetnie działa na włosy, skórę oraz paznokcie dlatego często jest komponentem kosmetyków pielęgnujących. Należy go mieć i razie konieczności używać.
 
kobieta zmienną jest. Najłatwiej pokazać to poprzez zmianę wyglądu. Właśnie dlatego tak powszechne są różne farby koloryzujące. Bardzo popularne pasemka albo baleyage zrobić samemu, trzeba tylko posiadać grzebień do pasemek. Umożliwi on w wygodny sposób wybrać pojedyncze pasma włosów i je zafarbować. Panie które wolą jednolite kolory kupują farby trwałe np. Goldwell Colorance albo zmywalne np. marka Wella Touch. Nowe produkty do koloryzacji są nieszkodliwe oraz nie niszczą włosów. Pozwalają na szeroki wybór kolorów i zdrowy wygląd włosów.
 
Istnieje jeszcze jeden problem. Kobiety posiadające kręcone włosy pragną prostych, natomiast te bez loków próbują wszystkiego żeby takie uzyskać. Tutaj na szczęście też mamy odpowiednie sprzęty do pomocy. Odpowiednia prostownica do włosów sprosta z każdymi lokami natomiast lokówka stworzy sprężyste loki. Do tego tylko mocny lakier i przez cały dzień mamy zapewnioną piękną fryzurą.
Treści źródłowe: Lokikoki.pl
2022-08-06 07:01:13