Menu strony

Makijaż permanentny - robić czy nie? Jakie są plusy, a jakie minusy tego rozwiązania?

Makijaż permanentny staje się pomału coraz bardziej popularny - wprawdzie jest oferowany przez różnego rodzaju salony kosmetyczne od mnóstwa lat, przez pewien czas uważany był za nadmierną ekstrawagancję, a jednocześnie wielki kłopot w wielu sytuacjach.
Dzisiaj coraz więcej dziewczyn decyduje się na zrobienie właśnie tego makijażu - jakie są plusy, a jakie minusy takiego rozwiązania?


Zaczynamy od wad


kobieta w gorsecie


Do wad tego rodzaju makijażu zazwyczaj uważa się to, że... jest permanentny. Jeśli zrobisz sobie na przykład makijaż (www.maleckamakeup.pl/) permanentny oczu w kolorach brązu, wtedy może okazać się, że nie zawsze pasuje on do Twojej stylizacji konkretnego dnia, a jego zamienienie na inny kolor zwykle okazuje się stosunkowo ciężkie. Jeżeli więc zdecydujesz się na wykonanie makijażu permanentnego, bez wątpliwości musisz porządnie przemyśleć, jak powinien wyglądać - zazwyczaj kosmetyczki doradzają, aby był to niezwykle delikatny makijaż permanentny (przejdź dalej) - i w tym aspekcie zazwyczaj mają rację. Delikatny makijaż zazwyczaj możesz dodatkowo podkreślić poprzez ciemniejsze cienie czy tusz do rzęs, jeżeli jednak przykładowo zdecydujesz się na makijaż permanentny oczu w kolorze smokey eyes, na pewno będzie Ci o wiele trudniej na co dzień - .


Zalety makijażu permanentnego


makijaż permanentny oczu


Wielkim plusem makijażu permanentnego jest bez wątpliwości jego cena. Chociaż na pierwszy rzut oka jest ona duża, powinnaś pomyśleć o tym, jak dużo zaoszczędzisz z uwagi na to, iż nie będziesz musiała kupować różnego rodzaju kosmetyków kolorowych do oczu lub kosmetyków do demakijażu.
Jeśli zdecydujesz się na makijaż permanentny oczu, wtedy zaoszczędzisz również czas - każdego dna co najmniej parę minut, które zwykle przeznaczałaś na przygotowanie oraz późniejsze zmycie sobie makijażu. To oczywiście świetna opcja dla wszystkich śpiochów!
2021-09-09 11:20:16