Menu strony

W dzisiejszych czasach coraz częściej możemy usłyszeć głosy, zgodnie z którymi ludzie zaczynają odrzucać standardowy kanon piękna i zaczynają wybierać nieco większe kształty.

Na dzień dzisiejszy mamy do czynienie z dwoma równoległymi trendami. Co prawda w dalszym ciągu możemy zauważyć tendencję do idealizowania wyglądu gwiazd oraz celebrytów, za pomocą różnych programów graficznych, jednak coraz częściej możemy usłyszeć głosy, zgodnie z którymi ludzie odrzucają ten kanon piękna i zaczynają preferować nieco większe kształty.


odzież
W przeciągu lat definicja idealnego wyglądy ulegała znaczącym zmianom.

Wiedz, że nasze odsyłacze (https://boskabijoux.pl/) prowadzą tylko do w najwyższym stopniu interesujących witryn, na których odnajdziesz tylko wartościowe informacje.

Obecnie co prawda na pokazach mody nadal króluje pogląd w ramach którego kobieta musi być bardzo szczupła oraz wysoka. Oczywiście tylko niewielki odsetek kobiet, posiada genetyczne uwarunkowania, aby tak wyglądać, dlatego gazety stosują oprogramowania graficzne, żeby poprawić wygląd tych kobiet, które owych standardów nie spełniają. W ostatnim czasie pojawiła się jednak tendencja do odchodzenia od niemożliwych do zrealizowania ideałów, na rzecz zdecydowanie bardziej klasycznych sylwetek, nawet gdyby miały one pewne niedoskonałości, np. lekką nadwagę. Na bazie tego trendu powstają liczne sklepy dla puszystych, w których kobiety o większych rozmiarach mogą znaleźć ubrania odpowiadające ich wymaganiom - sprawdź na Istotną kwestią w przypadku tego typu sklepów jest jakoś użytych materiałów oraz dostosowanie się do obecnej mody. Przy tak dużej konkurencji zarówno dystrybutorzy jak i wytwórcy nie mogą pozwolić na produkcję ubrań w staromodnym stylu, więc wszystko musi być uszyte w najnowszych fasonach oraz kolorach. To samo dotyczy również ubrań dla mężczyzn. Butiki z odzieżą męską, stają się tak samo potrzebne jak ich wersje dla kobiet. Praktycznie w każdym większym mieście, jak na przykład Poznań, możemy zauważyć liczne reklamy typu: odzież męska duże rozmiary, czy też plecak turystyczny 30l damski XXL - zerknij. Wynika to z faktu, iż ludzie przestają się krępować z powodu niedoskonałości swoich ciał, a zamiast tego starają się wyglądać na tyle korzystnie, na ile pozwala ich sylwetka. Takie podejście do tematu jest bardzo dobre dla naszego zdrowia psychicznego, gdyż w efekcie przestajemy się martwić naszymi wadami i zaczynamy akceptować swoje ciało.


Podsumowując obecnie możemy spostrzec trend, zgodnie z którym rosnąca liczba osób przestaje dążyć do wyidealizowanych kształtów, na rzecz zaakceptowania własnych niedoskonałości. Jest to korzystne podejście, które wpływa pozytywnie na naszą samoocenę, i dalej na nasze zdrowie psychiczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie powinniśmy popadać w następną skrajność i całkowicie przestać dbać o swoje ciało, a tylko stawiać sobie sensowne cele, które możemy zrealizować.
2021-11-22 07:13:06