Menu strony

Jak wybrać szczotkę do czesania włosów

To jaką szczotkę do włosów wybierzemy jest zależne przede wszystkim od typu i stanu włosów, ale także od efektów, jakie pragniemy osiągnąć.


Czesanie włosów zdejmuje z ich nawierzchni zanieczyszczenia, również resztki produktów do stylizacji.


Ponadto proces ten pobudza krążenie w zakresie skóry głowy. Masaż skóry głowy to wspaniały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Dzięki temu rosną one silniejsze i w wyższym stopniu błyszczące. Trzeba jednakże czesać je w stosowny sposób. Zanadto częste wykonywanie owego zabiegu może uczynić defektu budowy włosa. Należy mieć na uwadze, aby wystrzegać się szczotkowania włosów wtedy, kiedy są one mokre. Mokry włos jest bowiem znacznie bardziej narażony na defekty mechaniczne. Szczotki do włosów z prawdziwego włosia to najlepsze rozwiązanie dla ludzi, którym zależy na dołożeniu włosom objętości. Szczotki z prawdziwego włosia zapewnią rozczesanie włosów bez nadmiernego ciągnięcia. Naturalne włosie szczotki nie wywoła podrażnień, ani zadraśnięć na jej przestrzeni.


Polecamy też

Warto poznać profesjonalne akcesoria do makijażu

Profesjonalne akcesoria do makijażu należą do towarów stosunkowo drogich, jednak z pewnością wysokiej jakości. Na dzień dzisiejszy wszystkie tego typu akcesoria są bardzo chętnie kupowane. Zdecydowana większość pań robi codzienny make-up, mniej lub bardziej złożony. Do tego z kolei potrzebne są konkretne akcesoria. Są to głównie tak zwane kosmetyki kolorowe, czyli te, które służą do tymczasowej zmiany wyglądu.


fotografijka - skóra


W wypadku włosów długich i prostych powinno się wybierać duże, okrągłe szczotki, jakie umożliwią uniesienie włosów u nasady i przysporzą im objętości. Są one znakomite do formowania fryzury. Za pomocą tej szczotki można także prostować włosy kręcone. Jeśli zależy nam na przyspieszeniu procesu wysychania włosów, wybierajmy szczotki wykonane z ceramiki.


Ich pozytywem jest to, że nie wywołują elektryzowania się włosów. W tym wypadku istotne jest, żeby przed suszeniem poczeekać kilkanaście minut, aż większość wody odparuje z nawierzchni włosów.
2019-07-03 07:25:05