Menu strony

Poprawa na bydgoskim rynku pracy?

Bydgoszcz. Miasto klimatyczne, pełne dawnego uroku i bogate w przedsięwzięcia kulturalne. To także miasto coraz bardziej rozwijające się, wabiące inwestorów i ludzi biznesu.


W Bydgoszczy około 40 proc. mieszkańców nie przekroczyło 35 roku życia, natomiast wskaźnik osób z wyższym wykształceniem jest bliskie 14 proc. i przekracza średnią krajową. Miasto wyróżnia ponadprzeciętna aktywność gospodarcza, a także wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz ) Miasto jest rozwiniętym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, na której przestrzeni funkcjonuje 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z których aż 97 procent prezentują firmy z sektora prywatnego. Dominujące formy działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł, obsługa nieruchomości i firm czy usługi transportowe. Duże miasta, charakteryzuje dobrze rozwinięta gastronomia oraz baza noclegowa, zwłaszcza w sytuacji gdy miasto dysponuje portem lotniczym.
Restauracje, hotele niezmiennie potrzebują aktywnych pracowników, którzy z zaangażowaniem i zapałem poświęcą się obowiązkom (Poszukujesz pracy? Rzuć okiem na stanowiska: pracownik magazynu częstochowa workserwice) wykonywanym w nowym miejscu pracy. Jakie profesje poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Wystarczy zaznajomić się z listą ogłoszeń lub przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrazy, na przykład: , praca inżynier - a ukażą się nam wszelakie oferty.


Bydgoscy pracodawcy powiadamiają, że w nadchodzących miesiącach stworzą nowe miejsca pracy. I spodziewają się, że właśnie 2014 rok spowoduje poprawę na rynku. Pytani o to jak postrzegają swoje firmy w przyszłości, twierdzą, że nie czują obaw. (Sprawdź )
Czy sytuacja na bydgoskim rynku ekonomicznym doprawdy ma się aż tak pomyślnie? Czy możemy mówić o definitywnym zażegnaniu kryzysu gospodarczego? Wszak nasze doświadczenie mówi nam, iż oświadczenia pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje nieco inny obraz. Jak to zwykle bywa, prawda stoi po obu stronach, ponieważ statystyki z jednej strony dają powody do optymizmu, z drugiej nie jest to na tyle widoczna poprawa, którą możemy dostrzec w mieście czy poza nim tj w województwie. Lecz małymi krokami...
2021-06-05 08:24:04