Menu strony

PIT – wypełnianie go wcale nie musi być trudne. Wystarczy tylko jeden wieczór żeby sprawnie się rozliczyć

Biurokracja, załatwianie rozlicznych spraw papierkowych – kto z nas to lubi? Tak naprawdę bardzo niewiele jest tego typu osób. Przeważnie czujemy niechęć, gdy tylko pomyślimy o podobnych działaniach. Jednak są one oczywiście nieodłącznym elementem naszego dorosłego życia. Często trzeba coś podpisywać, wypełniać, przygotowywać podania i wnioski. A prym wiedzie rzecz jasna coroczne rozliczenie podatkowe. Zwykle, choć czas na wypełnienie go mamy do końca kwietnia, media mówią o tym już od stycznia.
pit2017
Niekiedy rozliczenie jest banalne, ale czasem mocno skomplikowane. Wszystko zależy tutaj od tego, skąd pozyskujemy dochody, w ilu miejscach pracujemy, czy rozliczamy się samodzielnie, czy też ze współmałżonkiem i czy posiadamy dzieci, a także czy wykorzystujemy ulgi podatkowe. Z rozliczeniem PITa może zejść od kilku minut do paru godzin – wszystko zależy od naszej wprawy w tym zakresie.
Podatek


Polecamy też

W tym roku rozlicz PIT za sprawą Internetu, a zobaczysz jakie to banalne!

rozliczenie
W zasadzie każda zatrudniona osoba ma obowiązek rozliczyć się z zdobytego dochodu z Urzędem Skarbowym. Kategoryczny czas oddania zaświadczenia podatkowego upływa w kwietniu i właśnie do tej pory zwleka z tym znaczna większość ludzi.


Na szczęście od jakiegoś czasu rozliczanie się z US jest prostsze niż miało to miejsce dotychczas. Aktualnie niemalże wszyscy składają przecież pit 2015 online. Oznacza to, że żeby to zrobić nie musimy już nawet wychodzić z domu, udawać się do urzędu ani w inne miejsca. Wystarczy zasiąść przy własnym biurku z komputerem i kubkiem herbaty i poświęcić trochę czasu. To duża wygoda, prawda? Tak więc jak zacząć? Oczywiście, od ściągnięcia ze strony Ministerstwa Finansów dedykowanego programu - program pit format.


Jest on dostępny również na innych witrynach, ale najbezpieczniej wykorzystać ten oficjalny, udostępniany przez państwowy organ. Gdy już to zrobimy, program sam szczegółowo pokaże nam, jakie powinny być nasze pozostałe kroki. Przy bardziej skomplikowanych rubryczkach dostępne będą wyjaśnienia. Zostały one zrobione tak, aby były zrozumiałe dla każdego, nawet całkowitego laika. Nie martw się więc, że nie dasz rady, to raczej niemożliwe. A w razie potrzeby zawsze możesz prosić o poradę fachowca, jakiegoś doświadczonego w tego typu działaniach. Jemu zajmie to tylko chwilę, a ty będziesz miał problem z głowy. W wielu przypadkach jest to więc najlepsze wyjście.

Zainteresował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej (https://www.actum-finanse.pl/na-czym-polega-kredyt-konsolidacyjny-dla-firm-plusy-i-minusy-finansowania/) o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Na pewno warto je rozważyć.
2020-09-16 08:11:04