Menu strony

Czy warto zrobić zabieg liposukcji? Na czym on polega? Czy jest bezpieczny i może się jemu poddać każdy z nas?

Liposukcja może być interesująca metodą, gdyż zawodzą pozostałe sposoby. Jeśli więc miewasz dość swoich nadmiernie okrągłych bioder i nadmiernej ilości tłuszczu na brzuchu, być może warto przemyśleć ten zabieg? zanim jednak przepuścisz duże fundusze na ten zabieg, dowiedz się czy rzeczywiście warto i jakiego typu zagrożenia się z tym wiążą.

Liposukcja (serwis www) to po prostu sposób pozbycia się tkanki tłuszczowej. Tłuszcz można odessać z wybranych części ciała, czyli przede wszystkim z brzucha, ramion, bioder, ud, policzków czy piersi. Liposukcję wykonuje się, by zmniejszyć liczbę komórek tłuszczowych. Jednak czasem to nie wszystko ponieważ przy znacznejotyłości niezbędna jest dodatkowo lipektomia – wyeliminowanie nadmiaru rozciągniętej skóry i pozostałości tkanki tłuszczowej. Dla wielu kobiet pomysł odessania tłuszczu jest z pewnością wart ryzyka i jakiejkolwiek sumy pieniędzy.

brzuch
Możliwość posiadania jędrnych pośladków jest intrygująca, tak samo kusi płaski brzuch i kształtne ramiona. Należy wiedzieć, że dieta (zobacz również dieta na masę) i gimnastyka powodują tylko kurczenie komórek tłuszczowych, z kolei liposukcja redukuje ich liczbę (polecana strona). Należy wiedzieć, iż tego typu operacja może doprowadzić do zmiany życia i wymusić pilnowania rygorystycznej diety oraz uprawiania intensywnego wysiłku fizycznego.

Co prawda, zlikwidowane komórki tłuszczowe nigdy się nie pojawią z powrotem, to te, które zostały mogą się bardzo rozwinąć i zająć miejsce poprzednich komórek tłuszczowych. Pojawia się więc ryzyko zdeformowania sylwetki. Tłuszcz bowiem nie pojawia się w miejscach odessanych, zaś w innych może wzrastać, tworząc brzydkie wałki i nieestetyczne zgrubienia. Osoba zamierzająca poddać się zabiegowi odsysania tłuszczu musi cieszyć się doskonałym zdrowiem.


Polecamy też

Jaka dieta dobra dla nas

Droga do poprawy kondycji i wyglądu naszego ciała to często szereg starań i wyrzeczeń. Dzięki poradom specjalistów i najnowszym osiągnięciom takich dziedzin jak dermatologia estetyczna, droga ta wcale nie musi być zawiła. Walka z nadwagą czy poprawa ogólnej kondycji organizmu – powodów do zrzucenia zbędnych kilogramów może być wiele. Sprawdzona recepta na skuteczne odchudzanie jest jednak jedna: zdrowa dieta, oraz ruch i nowoczesnymi zabiegami medycznymi. Taka kombinacja działań przynosi upragniony efekt, a konsekwentnie stosowana pozwala zapomnieć o problemach z wagą na długie lata.

Zabiegu nie można wykonywać przy cukrzycy i chorobach przewlekłych, a także, kiedy pojawiają się zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby skóry i nerek. Nie powinno też się jej przeprowadzać u chorych psychicznie czy nałogowych palaczy. Równocześnie nic nie pomogą zapewniania o doskonałej kondycji, muszą to udowodnić badania i konsultacje. Liposukcja przynosi naprawdę interesujące efekty, pamiętaj jednak o właściwych badaniach. W zależności od tego, gdzie chcesz pozbyć się tłuszczu najpopularniejszych klinik szukaj w sieci, wpisując na przykład liposukcja brzucha Wrocław.
2018-11-07 07:19:02