Menu strony

W jaki sposób dbać o kondycję skóry i włosów w czasie zimy? Które produkty okazują się niezastąpione?

Troska o swój wygląd jest szczególnie ważne dla pań. Dobry strój oraz kosmetyki pomagają osiągnąć pożądany efekt. Niestety w sezonie zimowym, za sprawą trudnej aury pogodowej, dbanie o wygląd staje się utrudnione, lecz też szczególnie istotne. Jeżeli mowa o codziennej pielęgnacji skóry i włosów, często właśnie w tym okresie potrzeba wzmożonej atencji. Jakie specyfiki stosować w tym ciężkim dla naszego organizmu okresie? Które kosmetyki szczególnie się wtedy sprawdzą
zabiegi pielęgnacyjne
Po pierwszezadbajmy o włosy. W zimie są one narażone na wahania temperatury. Na zanieczyszczenie powietrze związane czasem ze zwiększonym smogiem w mieście, ale też na uszkodzenia mechaniczne za sprawą noszenia czapek jak i różnych nakryć głowy. Seria Loreal professional pomoże nam zadbać o kondycje włosów. Szampony, odżywki ale też farby koloryzacyjne z tej serii są produktami wysokiej jakości. Niektóre z takich produktów do wypróbowania jedynie w profesjonalnych salonach fryzjerskich, jednak część z takich kosmetyków możemy z powodzeniem nabyć w drogeriach. Warto zakupić coś właściwego dla naszego typu włosów, żeby wspomóc je trochę oraz nadać im siły w takim zimowym okresie, gdy bardziej narażone są na osłabienie.

Podoba Ci się taki materiał? Jeżeli tak, to na pewno ucieszy Cię informacja, że analogiczny tekst jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link fizjoterapia stargard.

Zobacz więcej: balsamy do ust carmex dla ciebie.

Polecamy też

W jaki sposób przedłuża się paznokcie metodą żelową?

stylizacja
Wydłużanie paznokci wielokrotnie kojarzy się z niezbyt naturalnym, trochę nawet kiczowatym wyglądem. Tyczy się to głównie starych metod i mody na dość sztuczne długie paznokcie. Jednak nowoczesne procedury przedłużania paznokci zezwalają na uzyskanie bardzo naturalnych kształtów paznokcia.


Jeżeli chodzi o różne newralgiczne miejsca, to z pewnością usta są jednym z takich obszarów. Zawsze zimą narzekamy na spierzchnięte oraz pękające wargi. Nie jest to wcale dziwne, gdyż w niskiej temperaturze, gdy często bezwiednie zdarza nam się oblizać usta, to w kontakcie z zimnym powietrzem są one bardziej narażone na pękanie. Dlatego w zimie należy częściej je nawilżać. Doskonałe będą balsamy do ust Carmex. Mamy do wyboru różne smaki dostępne w tubkach, słoiczkach lub w sztyfcie. Co ważne są one ultranawilżające i posiadają filtr SPF, jaki chroni przed szkodliwym promieniowaniem słońca. W zimie często jest mroźna pogoda, kiedy to niebo jest wolne od chmur, a słońce mocno świeci. Szczególnie wtedy doskonała będzie taka ochrona. Czytaj dalej: .


Zimowa pielęgnacja
Jeżeli chodzi o ochronę naszej skóry w tym czasie ogromnie istotne jest nawilżanie. Pamiętajmy o tej dodatkowej ochronie naszej skóry obok cieplejszych ubrań. Wszystko co mocno nawilża sprawdzi się doskonale. Ostatnimi czasy bardzo popularny jest olej kokosowy, jaki możemy stosować na przykład na noc po kąpieli. Świetnie też sprawdzi się dziecięca oliwka. Wieczorem warto użyć właśnie tych bardzo tłustych specyfików. Natomiast rano dobre będą lżejsze, różnego rodzaju balsamy do ciała, jakie dobrze zabezpieczą skórę, a do tego nie potłuszczą naszych ubrań.
2022-07-25 07:16:04