Menu strony

Jak zatroszczyć się o dobry stan naszej cery? O czym trzeba pamiętać? Na co zwracać uwagę?

Wiele kobiet zdaje sobie z tego sprawę, iż pielęgnacja cery to coś bardzo ważnego. W końcu to na twarzy najszybciej uwidaczniają się zmęczenie, stres, oznaki starzenia się oprócz tego to ta część naszego ciała jest stale widoczna. Ciężko ją zakryć chociażby jakąś częścią garderoby. W związku z tym też, że jest stale odkryta, jest też narażona na działanie niekorzystnych czynników. Takich jak wiatr, niska temperatura, słońce. Co w związku z tym można zrobić by zadbać o skórę twarzy tak, aby była ona w dobrej kondycji?

pielęgnacja twarzy
Ogromnie istotną kwestią jest właściwa ochrona przeciw słońcu. Sporo ludzi zdaje sobie z tego sprawę, iż przesadna ekspozycja na słońcu powoduje raka skóry, natomiast nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że promienie słoneczne przyspieszają starzenie się skóry. Skóra wystawiana za często na słońce po pewnym czasie jest mniej jędrna, szybciej się marszczy, jej barwa jest nieregularna oraz ogólnie nie prezentuje się zbyt estetycznie. W momencie kiedy jesteśmy młodzi chcielibyśmy mieć po prostu ładną opaleniznę oraz nie zwracamy uwagi na późniejsze konsekwencje. Natomiast niestety w ten sposób przyspiesza się starzenie skóry oraz szybciej aniżeli w przypadku kogoś kto za często się nie opalał uwidocznić się mogą oznaki starzenia. W przypadku twarzy skóra jest cały czas narażona na działanie warunków atmosferycznych, ochrona przeciw słońcu jest wtedy czymś niezbędnym. Trzeba używać kremów, jakie posiadają filtry przeciwsłoneczne. Jest parę dobrych kosmetyków, które mogą dać dobrą ochronę jak chociażby Iwostin Solecrin.


Polecamy też

Apteka bądź zdrów!

zdrowie
Każdy wie, iż zdrowie jest ważne. Dobrze widać to na przykładzie odniesień do zdrowia używanych powszechnie w języku potocznym. Gdy ktoś kichnie, życzymy mu "na zdrowie". Najpopularniejszy polski toast to po prostu "zdrowie!". Ponadto przeważnie większość standardowych życzeń urodzinowych czy świątecznych poza szczęściem czy pomyślnością też zawiera życzenia dotyczące zdrowia. Przypadek? Bynajmniej.

olejek różany
Bardzo istotne jest też właściwe nawilżenie naskórka. Tym bardziej w czasie zimy, kiedy twarz narażona jest na zimny wiatr jak też mróz. Również osoby, które mają cerę suchą lub mieszaną powinny zatroszczyć się o odpowiedni poziom nawilżenia. Doskonale sprawdzi się seria iwostin sensitia krem nawilżający, który jest odpowiedni też do skóry wrażliwej jak i alergicznej. Należy mieć świadomość, że wysuszona skóra ma skłonności do urazów, łuszczenia się z tego powodu dobrze jest o nią zadbać. Oprócz tej podstawowej ochrony należy sprawdzić jaki typ cery posiadamy czy jest ona bardziej tłusta, mieszana albo też sucha i stosować właściwą pielęgnacje dla konkretnego rodzaju. To bardzo istotne, bo kiedy dostarczymy jej odpowiednich składników, nasza cera będzie się prezentowała świetnie.
2021-08-04 08:53:05