Menu strony

Kto wybierze się na szkolenie z tematyki dress code i z jakich powodów taka wiedza w ogóle bywa przydatna

Ładny, czyli gustowny i modny oraz odpowiedni do danej sytuacji strój staje się największym sprzymierzeńcem pań, chociaż i ten temat nierzadko pozostaje nieobcy także dżentelmenom. Aby ubrać się zgodnie z aktualnymi trendami, to trzeba oczywiście posiadać wiedzę z tej tematyki. Niezbędne wiadomości można w łatwy sposób zdobyć, przykładowo w internecie, chociaż trzeba przy tym uważać, aby nie nauczyć się zupełnych absurdów,

kobieta w pracy
ponieważ w eterze krąży wiele zmyślonych przekazów. Dlatego sensowniej zapisywać się na szkolenia dress code i zdobyć wiadomości z pierwszej ręki. Sprawdźmy, kto najczęściej bierze udział w tego typu konwersatoriach.

Polecamy też

Consulting wydajną sposobem na wygraną spółek

consulting
Obecnie firmy nie dążą tylko do maksymalizacji zysku, ale i do zwiększenia jej wartości rynkowej. Dobrze dobrane zarządzanie wiedzą i consulting stają się środkiem na sukces spółek. Umiejętności zawodowe pracowników mają wpływ na pozycję zajmowaną na rynku przez przedsiębiorstwo, determinują jej markę i świadczą o poziomie oferowanych dóbr czy usług.


Nienaganna prezencja i uśmiech na obliczu to podstawa podtrzymania świetnych kontaktów z kontrahentami biznesowymi, a także pozyskania nowych klientów. A posiedzenia lub meetingi biznesowe wymagają, aby uczestnicy prezentowali się elegancko, a zarazem w zgodzie z przyjętymi obyczajami. W kontaktach czysto biznesowych pozostaje mało miejsca na kreatywność, zatem warto poznać szczegółowo wszystkie zasady, aby nie narazić się wspólnikom, szczególnie tym z pozaeuropejskich krajów.

Pomimo tego że termin dress code (sprawdź: szkolenie u stylistki) odnosimy głównie do świata interesu, to i na co dzień w absolutnie zwyczajnych życiowych okolicznościach mamy do czynienia z regułami dotyczącymi określonych standardów.

dress code w pracy
Przed naszymi kościołami coraz częściej pojawiają się tablice, które pouczają, w jakim odzieniu nie wypada urlopowiczowi wchodzić do środka. To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej, bo tego typu norm można byłoby wskazać znacznie więcej, więc jeśli ktoś chce być człowiekiem na poziomie, ten może pójść na szkolenia dress code i uzupełnić swoją wiedzę ze wskazanego zakresu.

Reguły savoir-vivre, a w tym także prawidła, które definiują adekwatność stroju do konkretnej sytuacji, są przydatne w życiu prywatnym, jak i tym zawodowym - przecież gafę popełnić nietrudno, a jej efekty mogą okazać się katastrofalne w skutkach. Aby nie kusić losu, lepiej poznać najważniejsze rady. I wcale nie trzeba sugerować się pozornie prawdziwym przeświadczeniem, że na szkolenia chodzi się dopiero wtedy, gdy zamierza się zmienić pracę albo profesję. A dodatkowo trzeba też wspomnieć o facetach, którym przydałyby się dodatkowe zajęcia z reguł właściwego ubierania się, gdyż panowie stali się z tego powodu bohaterami niejednego kawału.
2022-12-04 08:06:10