Menu strony

W jaki sposób pielęgnować ciało ?

Stosowna pielęgnacja skóry ciała nie może ograniczać się wyłącznie do powszedniej osobistej higieny. Co dnia musimy wcierać w skórę środki nawilżające, na przykład oliwki, balsamy jak też kremy do skóry.


Troska o wygląd skóry całego ciała jest nieodzownością.


Przecież starzeniu się ulega nie tylko skóra w obszarze buzi. Procesy odnowy skóry ciała są o wiele wolniejsze aniżeli te w obrębie cery. Tak samo jak skóra twarzy, skóra na całym ciele może być wrażliwa, sucha bądź normalna. Choć mogłoby się wydawać, iż skóra ciała jest daleko odporniejsza aniżeli skóra buzi, to jednakże nierzadko może ona ulec podrażnieniu w wyniku działania pewnego kosmetyku. Powinniśmy monitorować skórę na ciele. Kiedy po użyciu jakiegoś preparatu odnotujemy, że robi się ona zaczerwieniona bądź czujemy pieczenie, może świadczyć to o jej podrażnieniu. Jeśli po użyciu danego kosmetyku zaobserwujesz na skórze jakiekolwiek alarmujące oznaki – zrezygnuj z jego dalszego używania.


Polecamy też

​ W naturze jest siła. Kosmetyki naturalne podbijają świat.

kosmetyki do pielęgnacji ciała
Pielęgnacja urody nigdy nie była łatwiejsza niż dzisiaj. Kobiety mają obecnie nieprzebrane możliwości podkreślania swoich atutów oraz walki z oznakami upływającego czasu. Nowe osiągnięcia w zakresie kosmetyki i dermatologii dają ludziom szanse na rozwiązanie uporczywych problemów z cerą. Dziś można już zlikwidować wiele niedoskonałość, które jeszcze przed kilkunastu laty były uznawane za nieusuwalne.


Lakiery do paznokci, manicure


Do mycia ciała wykorzystuj specjalne żele oraz kremy o właściwym dla naszej skóry pH takie jak Academie do ciała. Stroń od zwykłych mydeł w kostce, ponieważ mogą one podrażnić skórę ciała. Po każdej kąpieli obowiązkowo powinnaś nakładać preparat nawilżający. Dzięki temu skóra będzie dobrze nawilżona, sprężysta, a procesy jej starzenia zostaną zwolnione. Miej na uwadze, iż regularne nawilżanie skóry zapewni jej jędrność i gładkość na długi czas.


Przed wyborem jakiegokolwiek kosmetyku należy zdobyć jego próbkę i przetestować go. Nie bój się produktów, które zawierają jakiekolwiek składniki chemiczne. Zanim zostaną one dopuszczone do użycia, są gruntownie testowane.
2019-12-22 07:22:04