Menu strony

Szykowne obuwie – wizytówką faceta

Mój dziadek Władysław mówił, iż „Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jakie buty nosi”. I nie chodziło mu bynajmniej o - jakbyśmy to dziś powiedzieli - „firmówki”, tylko o to w jakim stanie mężczyzna swe obuwie utrzymywał. Bez względu na to, czy chodziło o męskie buty wizytowe czy też zwyczajne robocze, buty mojego dziadka zawsze były wyczyszczone i gdy była taka potrzeba zapastowane. Nawet w największe śniegi czy błota gdy wracał z pracy lub spaceru, bez względu na to jak bywał zmęczony, czyścił codziennie swe męskie buty zimowe.

Jako dziecko i młodego człowieka zadziwiała mnie tak wielka dbałość o obuwie. Teraz sam dobierając obuwie do stroju zwracam uwagę na stan butów. Nie jestem tak staranny jak mój dziadunio. Zdarzyło mi się po powrocie z górskiej wycieczki pozostawić zabłocone najlepsze buty trekkingowe. Próbuję jednakże zrozumieć zwyczaje mego dziadka.

Po pierwsze faktycznie pięknie wyglancowane obuwie wspaniale się prezentuje i podobnie jak dobry zegarek zadaje mężczyźnie szyku. Przez co dodaje nam śmiałości, która może przydać się nam w prawie wszystkich sytuacjach, przede wszystkim zawodowych. Jakoś trudno mi wyobrazić sobie pracownika banku, księgowego czy radcy prawnego źle dbającego o swe obuwie. Męskie obuwie wizytowe mają to do siebie, że potrafią popsuć nawet najbardziej dopracowany imaż jeżeli będą podniszczone albo zwyczajnie nie wyczyszczone. I nic wówczas nie pomoże nawet najlepszej jakości strój galowy albo droga bransoleta zegarka, nie zadbane buty i tak przyciągną uwagę i cały efekt zostanie zaprzepaszczony.

Polecamy też

Zakupy online a internetowe trendy

modna para spacerująca po ulicy
Mnogość dostępnych już dzisiaj materiałów, z których szyte są najpopularniejsze na rynku sukienki dla dziewczyn oraz kobiet zadziwi każdego. Rozmaite propozycje we wszystkich rozmiarach najpopularniejsze firmy są w stanie zapewnić już dziś i to w niemałych ilościach! Jedynie rekomendowane przez wielu i tak niezwykle cenione ze względu na wysoką jakość ubrania mogą wywołać uśmiech na twarzach zainteresowanych.


Nie trzeba nikomu mówić jakże istotne jest dbanie o schludny wygląd w życiu osobistym. Nikt rozsądny nie pójdzie przecież do cioci na rodzinne przyjęcie czy randkę w nie wyczyszczonych butach, choćby z powodu szacunku dla gospodarza lub naszych gości (zależnie od tego kto u kogo gości).
2019-03-09 07:46:01