Menu strony

Szykowne obuwie – wizytówką faceta

Mój dziadek Władysław mówił, iż „Prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jakie buty nosi”. I nie chodziło mu bynajmniej o - jakbyśmy to dziś powiedzieli - „firmówki”, tylko o to w jakim stanie mężczyzna swe obuwie utrzymywał. Bez względu na to, czy chodziło o męskie buty wizytowe czy też zwyczajne robocze, buty mojego dziadka zawsze były wyczyszczone i gdy była taka potrzeba zapastowane. Nawet w największe śniegi czy błota gdy wracał z pracy lub spaceru, bez względu na to jak bywał zmęczony, czyścił codziennie swe męskie buty zimowe.

Jako dziecko i młodego człowieka zadziwiała mnie tak wielka dbałość o obuwie. Teraz sam dobierając obuwie do stroju zwracam uwagę na stan butów. Nie jestem tak staranny jak mój dziadunio. Zdarzyło mi się po powrocie z górskiej wycieczki pozostawić zabłocone najlepsze buty trekkingowe. Próbuję jednakże zrozumieć zwyczaje mego dziadka.

Po pierwsze faktycznie pięknie wyglancowane obuwie wspaniale się prezentuje i podobnie jak dobry zegarek zadaje mężczyźnie szyku. Przez co dodaje nam śmiałości, która może przydać się nam w prawie wszystkich sytuacjach, przede wszystkim zawodowych. Jakoś trudno mi wyobrazić sobie pracownika banku, księgowego czy radcy prawnego źle dbającego o swe obuwie. Męskie obuwie wizytowe mają to do siebie, że potrafią popsuć nawet najbardziej dopracowany imaż jeżeli będą podniszczone albo zwyczajnie nie wyczyszczone. I nic wówczas nie pomoże nawet najlepszej jakości strój galowy albo droga bransoleta zegarka, nie zadbane buty i tak przyciągną uwagę i cały efekt zostanie zaprzepaszczony.

Polecamy też

W jakim sklepie najlepiej nabyć wygodne oraz modne obuwie?

Buty Reebok Workout
Posiadanie obuwia, które będzie wygodne jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które będzie świetnie oddziaływało na nasze samopoczucie jak również kondycję naszych nóg. Dosyć mało osób zdaje sobie przecież sprawę z tego, że nieprawidłowo dobrane obuwie może doprowadzić do znacznych kłopotów ortopedycznych. Lepiej wystrzegać się tego typu niebezpieczeństw i mądrze dopasowywać obuwie do swych indywidualnych potrzeb.


Nie trzeba nikomu mówić jakże istotne jest dbanie o schludny wygląd w życiu osobistym. Nikt rozsądny nie pójdzie przecież do cioci na rodzinne przyjęcie czy randkę w nie wyczyszczonych butach, choćby z powodu szacunku dla gospodarza lub naszych gości (zależnie od tego kto u kogo gości).
2019-03-09 07:46:01