Menu strony

Niektórzy mężczyźni przywykli już do łysiny, jednakże bywają i tacy, którzy starają się z nią walczyć wszystkimi dostępnymi sposobami

Łysienie w świecie mężczyzn nie jest zbrodnią. To niekiedy się zdarza. Jednakże wielu mężczyzn chce z tym procesem walczyć, dzięki nowatorskim sposobom.


transplantacja włosów


Polecamy też

Woda kwasowa poznaj ciekawe fakty na ten temat

czysta górska woda
Sporo jest aktualnie firm, które zajmują się zapewnianiem wody zdatnej do picia. Rzecz jasna nie posiada się szczególnie szerokiego wyboru, dlatego że w zależności od tego, jaka firma zaopatruje poszczególny obszar w wodę, należy wybrać tę firmę i korzystać z dostarczanej wody. Jednak jest znacznie większa liczba przedsiębiorstw, które próbują wodę jonizować, gdyż jest ona bardzo zdrowa dla człowieka. Jonizacja zezwala bowiem zabić wiele bakterii, jakie w wodzie się znajdują i po przedostaniu się do naszego organizmu, powodują rozmaite sytuacje, co przeważnie wiąże się z rozmaitymi chorobami, niekorzystnym samopoczuciem itp.


Jeszcze pół wieku temu, gdy mężczyzna zaczynał łysieć, to nie było innego wyjścia i musiał pogodzić się z nową sytuacją. Taka był niekiedy kolej rzeczy i na pewno winne były jego geny. Duża część mężczyzn zwyczajnie goliła głowę na bardzo krótkiego jeżyka. Dzięki temu łysina była mało widoczna. Pewnie dżentelmeni jednak, nie pogodziwszy się ze stratą włosów, nabywali peruki dla mężczyzn — czyli tupeciki. Byli też tacy, którzy zapuszczali włosy po jednej stronie i przeczesywali je przez całą głowę. Wyglądały one na tłuste i starczył mały wiatr, żeby zburzyć konstrukcję. Obecnie sytuacja jest o wiele prostsza. Dla tych dżentelmenów, którzy nie mają zamiaru pogodzić się z łysiną, jest transplantacja włosów. Jeszcze kilka lat temu wycinano fragment skóry z miejsca przy potylicy i przeszczepiano go w wybrane miejsce. Jednakże wadą tego zabiegu była długa rekonwalescencja i blizny, które zostawały na resztę życia. Dzisiaj zaleca się pacjentom metody innowacyjne. Nie trzeba w nich wycinać skóry. Pobiera się tylko włosy z ich cebulkami i przeszczepia się w wybrane miejsce.


Po zabiegu pacjent prędko wraca do sił i stosunkowo szybko jest w stanie powrócić do pracy oraz uprawiania sportu. Dodatkowo na skórze nie zostaje choćby najmniejsza blizna. Także efekt będzie na lata.
2020-02-05 07:55:03