Menu strony

Jak zadbać o swoje stopy - praktyczny poradnik

Stopy są wyjątkowo narażone na podrażnienia, ponieważ to na nich opieramy największy ciężar.


Na ogół dbamy jedynie o wygląd paznokci, natomiast zapominamy o właściwym nawilżeniu, zdzieraniu martwego naskórka jak też zapobieganiu odciskom a także modzelom.
Kiedy poczujesz, że stopy wyglądają kiepsko, wprowadź program szybkiej odnowy. Przygotuj kąpiel dla stópek. Do miski z gorącą wodą dołóż garść kosmetycznej soli. Najlepsze będą kompozycje oparte na soli z Morza Martwego, wyjątkowo bogatej w mineralne składniki, ale może również być zwyczajna sól kuchenna. Słona ablucja zadziała odświeżająco, pomaga w walce z obrzękami. Jeżeli nie lubisz kąpieli solnych, można do wody dolać troszeczkę płynu pod prysznic albo kilka kropelek oliwy – idzie o to, by zmiękczyć naskórek jak też zrelaksować się. Nie trzymaj stóp w ciepłej wodzie dłużej niż kwadrans, ponieważ skóra jak też paznokcie nazbyt rozmiękną.


kosmetyki do stóp


Osusz stopy po czym patyczkiem do pedikiur'u odsuń skórki, a rozpulchniony naskórek wyrównaj drobnoziarnistą tarką. Najlepiej używaj peelingu przeznaczonego do stópek. Kosmetyki do stóp to środki zazwyczaj zawierające drobiny pumeksu bądź kryształy soli a także wonne olejki – wygładzają naskórek, równocześnie go odżywiając. Na zakończenie posmaruj stopy kremem, jaki je zmiękczy. Nanieś go na skórę i wmasuj. Głaszcz stopy, uciskaj palcami. Nie śpiesz się – taki masaż (gdzie najszybciej rehabilitacja) na dodatek polepszy krążenie oraz wspaniale odpręży.
Do obcinania paznokci właściwe są cążki posiadające zaokrągloną powierzchnię tnącą. Nie spowodują one pęknięcia płytki, jaka jest o wiele twardsza niż u rąk. Obetnij paznokcie tak, aby troszkę wystawały poza opuszki .
2022-06-17 07:33:03