Menu strony

Jak musimy wybierać okulary przeciwsłoneczne? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Co jest ważne?

Okulary przeciwsłoneczne są bardzo ważne, to na pewno coś więcej niż tylko modny dodatek do ubrania. Dobre jakościowo soczewki ochraniają oczy przed nieprzyjaznymi promieniami UV, a ponadto polaryzują światło słoneczne.


Okulary z podstawowym filtrem UV, przez stałą ilość przepuszczanego światła, są najbardziej odpowiednie w warunkach równomiernego nasłonecznienia.


odbitka - ubrania


botoks


Stopień przyciemnienia oraz moc filtra wybiera się odnosząc do jasności otoczenia oraz wrażliwości na światło osoby, jaka nosi okulary. W takim sensie dobre są modele takie jak okulary przeciwsłoneczne miu miu. Kolejny typ, okulary polaryzacyjne zmniejszają nieprzyjazne dla oczu światło, jakie odbija się od dosyć jasnych powierzchni.


Przydatne jest to szczególnie zimą, kiedy ostre słoneczne światło odbija się od śniegu oraz lodu i podrażnia oczy. Poziom przepuszczania światła oraz ochrony przed promieniowaniem jest zależny od kategorii i mocy wykorzystania filtra UV. Dobre są chanel okulary, a jak pragniemy sprawdzić poziom filtra polaryzacyjnego, to najlepiej poprosić optyka o specjalny test z pojawiającym się obrazkiem, który widać dopiero po założeniu okularów. Istnieją także okulary fotochromowe, czyli takie, jakie zależnie od nasłonecznienia, przepuszczają światło w różnorodnym stopniu.


Polecamy też

Stworzenie nieskazitelnego wizerunku zewnętrznego

moda damska
W obecnych czasach wielką wagę przywiązuje się do wyglądu. Problem mają osoby, które słabo radzą sobie z dobieraniem ubiorów. Doskonałym sposobem na stworzenie właściwego wyglądu jest zaangażowanie stylistki.


okulary przeciwsłoneczne miu miu


Umożliwia to na prawidłowe widzenie jednocześnie w warunkach intensywnego, lecz i nie za bardzo silnego nasłonecznienia.
1 2