Menu strony

Jak rozkręcić swój biznes? Radzimy, w jaki sposób uniknąć wysokich kosztów związanych z prowadzeniem nowej firmy

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób decyduje się na rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej. Jeżeli Ty także zastanawiasz się nad tym, czy praca w biurze jest konkretnie tym, co chcesz robić przez całe swoje życie, wtedy z pewnością niejeden raz zastanawiałeś się także, czy otworzenie swojej firmy jest tak ciężkie jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.


Kiedy zastanawiasz się jednocześnie, jak uniknąć dużych opłat związanych z prowadzeniem takiej działalności, wówczas zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami - przed wami własna firma krok po kroku.
Jednoosobowa działalność gospodarcza nieustannie jest najbardziej popularną formą prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Równocześnie taka jednoosobowa firma pozwala najwięcej zaoszczędzić na samym początku prowadzenia własnej firmy - jeżeli się na to zdecydujesz, wtedy na pewno będziesz mógł liczyć na bardziej preferencyjne stawki chociażby w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej

Aby dowiedzieć się, jak założyć własną jednoosobową działalność gospodarczą, wtedy bez wątpienia powinieneś między innymi poszukać w internecie. Gdy wrzucisz w wyszukiwarkę internetową hasło "jak założyć firmę jednoosobową", na pewno znajdziesz wiele wskazówek jak to uczynić. Zawsze jednak w dodatku warto zasięgnąć porady prawnika - powinieneś mieć pewność, że wszystko zostanie zrobione właśnie tak, jak potrzeba.
W przypadku prowadzenia jednoosobowej firmy możesz w szczególności liczyć na dofinansowanie - na początku swojej działalności możesz dostać od dwudziestu do czterdziestu tysięcy złotych, w zależności od tego, w jakiej branży zakładasz swoją firmę.


Co ważne, takie dofinansowania zazwyczaj są bezzwrotne, co oznacza, że możesz wykorzystać te fundusze na rozkręcenie swojej firmy i nie będziesz musiał w przyszłości ich zwracać.
Zakładając własną firma warto także wiedzieć, że przez pierwsze dwa lata jej działania będziesz mógł odprowadzać niższe składki na ubezpieczenie społeczne. Sprawdź przykładowo, ile wynosi dzisiaj podstawa wymiaru składek na urlopie wychowawczym, a bez wątpliwości szybko zorientujesz się, jak wielce takie rozwiązanie będzie dla Ciebie korzystne. Jeśli tylko zrobisz wszystko zgodnie z prawem, możesz być praktycznie pewien, że uda Ci się uniknąć mnóstwa kosztów, które zazwyczaj obciążają każdą prowadzoną w Polsce działalność gospodarczą.
2019-06-21 16:46:07