Menu strony

Jak bardzo uległ zmianie handel w centrach naszych miast, jakie grupy produktowe są najczęściej oferowane w galeriach handlowych

Całkiem niedawno jeszcze w centrach dominowały najróżniejsze sklepy obuwnicze i odzieżowe. W wielu takich miastach znane nawet były ulice, na których koncentrował się handel, a na zakupy do tamtejszych sklepów przyjeżdżali konsumenci z bardzo daleka. Lecz dynamiczna ekspansja galerii handlowych w ostatnim czasie spowodowała, że to tam właśnie zaczął się przenosić handel, a na handlowych ulicach miejsce sklepów zaczęły zajmować różnego rodzaju instytucje i banki. W typowej galerii ilość sklepów waha się między sto a dwieście, lecz są też takie, w których jest ich dużo więcej.


wózek sklepowy
Większa część tych sklepów sprzedaje włóczki i obuwie, i chyba prawdziwe będzie stwierdzenie, że z przewagą asortymentu dla pań. Oczywiście mężczyźni raczej kupią co im potrzeba, jeśli potrzebować będą trampki męskie 48, elegancki garnitur czy na przykład stylowe nakrycia głowy takie jak kaszkiety męskie to bez żadnego problemu odszukają sklep, w jakim znajdą się takie produkty - dzięki takim stronom. Lecz liczba takich sklepów będzie przeważnie dużo mniejsza, niż sklepów oferujących artykuły damskie.

Bardzo dobrze można to zobaczyć na przykładzie damskiego obuwia. W każdej galerii będzie jeden lub kilka sklepów sieciowych, w jakich asortyment jest dla wszystkich, i dla kobiet i dla mężczyzn. Ale poza tym można trafić na drugie tyle sklepów, które oferują tylko buty dla pań. Można w nich kupić bardzo wygodne kozaki damskie 37, czółenka i szpilki, lecz już męskich czy dziecięcych półbutów tam się nie znajdzie.


Podobnie sytuacja będzie wyglądać z ubraniami. Sportowe bluzy damskie z kapturem bez problemu się na przykład kupi w sklepie z artykułami sportowymi albo jakimś sieciowym salonie. Ale sukienki, spódnice czy biustonosze to już artykuły, jakie przeważnie będą się znajdować w sklepach, do których panowie się raczej nie zapuszczają. Chyba że idą ze swoimi partnerkami na zakupy, finansując wszystko, co one wybiorą i później taszcząc ogromne ilości toreb, torebek i pakunków po kolejnych sklepach, które przecież także trzeba koniecznie odwiedzić - damskie 37.
2021-12-08 07:45:09