Menu strony

Jak można błyskawicznie i prosto zrobić rozliczenie podatku

Arkusz PIT 36 zaprojektowany jest dla jednostek prowadzących aktywność ekonomiczną. Lecz nie tylko. PIT 36 musimy wypełniać, w przypadku, w których otrzymaliśmy każdy zysk bez pośrednictwa płatnika. Z zeznania PTI-36 wykorzystują osoby, które mają pozarolniczą aktywność gospodarczą, która nie jest rozliczana liniowo ani też ryczałtowo, korzystają z kredytu podatkowego, prowadziły opodatkowanie na normach łącznych, działy specjalnych wytwórczości rolnych, prowadzą najem, podnajem, ajencję, poddzierżawę czy też sygnując inną umowę o analogicznym zakresie, opodatkowaną na normach ogólnych.


Podatki
Oprócz tego, zarabiają poza granicami, bądź zdobywają przychody z znajdujących się za granicą źródeł, uzyskują dochody z innych miejsc, z których płatnik nie ma obowiązku płacić podatków, wyprzedają nieruchomość, która została zdobyta lub pobudowana w latach 2007-2008, oraz kiedy do obliczenia podatku dodajemy dochody nieletniego potomka, które nie musi rozliczać się oddzielnie.

Chcesz przeglądnąć nowe interesujące posty? Zachęcamy więc na witrynę autora (https://4change.pl/szkolenia/). Tam czekają na Ciebie sprawdzone szczegóły.

druk podatkowy PIT 36 za rok 2014 winien być wysłany nie później niż do 30 kwietnia 2015 roku. Brak PIT 36, czyli uchybienie temu terminowi, może powodować sankcją płatniczą, z tytułu niewywiązania się z powszechnego obowiązku podatkowego (odnośnik do www)

Oświadczenie PIT 36 pozwala na rozliczenia wraz z małżonkiem.

Jeżeli tego rodzaju tematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis (https://piotrowski24.pl/oferta/projektowanie-maszyn-cad/), który na pewno też przypadnie Ci do gustu!

W wypadku, w którym jeden z współmałżonków powinien rozliczać się na PIT 37, rozliczenie wspólne spełniane jest na PIT 36. Poza tym przygotowując PIT -36, możemy skorzystać z następujących ulg: ulgi prorodzinnej, ulgi z tytułu darowizn, ulgi na Internet (jeżeli w rozliczeniu za rok 2014 wykorzystaliśmy ją po raz pierwszy), ulgi na rehabilitację, ulgi z tytułu kosztów wydanych na nowe technologie, ulgi abolicyjnej (PITy w 2015). O ulgach powinno się pamiętać, gdyż stosując je możemy w znacznym stopniu uszczuplić nasze wierzytelności względem urzędu skarbowego. Używając programów pit 2014, należy pamiętać, że bezpieczeństwo naszych danych jest najwyższym priorytetem. Dane są rejestrowane tylko na własnym komputerze.
2021-04-29 00:36:03