Menu strony

Jak kupować buty przez Internet?

Dostrzegłaś wymarzoną parę bucików w sklepie wirtualnym, lecz boisz się, że bez przymiarki nie dobierzesz idealnego rozmiaru dla siebie? Nie wiesz, jakim sposobem skrupulatnie zmierzyć stopę by but leżał idealnie? Z naszymi wskazówkami uda Ci się wybrać buciki w taki sposób, ażeby nie były ani zbyt małe, ani za duże.

W większości wypadków sklepy on-line proponują konsumentom obuwie o typowym rozmiarze, więc jeśli nosimy trampki Big Star rozmiar 38 to i taki powinnyśmy zamówić. Najlepiej jednak zmierzyć skrupulatnie stopę i sprawdzić z tabelą rozmiarów podaną na witrynie. Należy pamiętać, iż zewnętrzna rozciągłość podeszwy ma się nijak do realnych
nadruk na t-shirt
wymiarów stopy. Częstokroć zapominamy o sprawdzeniu jak szeroka jest stopa, a ma to niezmiernie duży wpływ na to, jak będzie ona wyglądać w buciku jak też decyduje o komforcie noszenia obuwia. Szerokość stopy zmienia się wraz z temperaturą (w zależności od pory roku od paru mm nawet do kilku cm), oraz tego jak długo staliśmy na nogach czy chodziliśmy. Sklepy nierzadko nie podają owego wymiaru, dobrze jest zatem zapytać sprzedającego o zmierzenie najszerszego punktu wyłożenia. Informacje na ten temat: trampki w Ceneo. W jaki sposób prawidłowo zmierzyć stopę? Rozstrzygamy, czy buciki nosić będziemy na bosą stopę czy w skarpecie i stawiamy stopę na kartce . Obrysowujemy jej obrys, a następnie mierzymy długość od najdłuższego palca do najbardziej wysuniętego miejsca, w którym kończy się pięta. Do otrzymanego wyniku dodajemy 0,5 do 1 cm. Co zrobić jeżeli na witrynie producenta mamy połówki rozmiarów dla przykładu 39,5? Tym korzystniej dla nas! Zdołamy dopasować obuwie dokładnie do naszej stopy, co zapewni nam wyższy komfort użytkowania butów.


Polecamy też

Najpopularniejsze modele obuwia dla pań

Buty damskie na sezon Wiosna/Lato 2012 od Solo Feme
Wiele osób twierdzi, że dla znacznej liczby kobiet zasadniczą część garderoby stanowią buty. Istnieją zresztą takie kobiety, szczególnie te bogatsze, które mogą pochwalić się kolekcją kilkudziesięciu czy nawet kilkuset par. Ważne jest w pierwszej kolejności, by mieć obuwie na najczęstsze okazje, na przykład na różnorodne wyjścia i imprezy. Na dzień dzisiejszy typów butów damskich jest tak wiele, że nawet niewielka liczba kobiet byłaby w stanie podać nazwy wszystkich.

Rozmiar bucika zmienia się też w zależności od wariantu obuwia. Sandały muszą do perfekcji pasować rozciągłością do stopy, tak aby nie wyglądały nieładnie. Baleriny, trampki Fila jak też czółenka rozmiar 39 mogą być ździebko większe, by nie obcierały pięt a także żeby chodzenie w nich przez dłuższy okres nie wywoływało bólu. Szpilki wybieramy również trochę większe, ale należy zachować umiar tak, ażeby bucik dobrze leżał i nie wyglądał na nadmiernie duży.
Obojętnie czy nabywamy przez internet obuwie czy t-shirty męskie Tommy Hilfiger, zawsze można prosić zbywcę o dodatkowe zdjęcia.

Oferty dostępne pod linkiem: najlepsza okazja.
2019-06-07 10:34:27