Menu strony

Buty tenisowe dla mężczyzn, buty do tenisa damskie

Tenis jest uprawiany na wszystkich kontynentach przez osoby w każdym wieku. W obecnych czasach coraz to więcej ludzi stara się wieść zdrowy i sportowy sposób życia. Moda na zgrabną figurę, a przy okazji doskonała zabawa na korcie, przyciąga do tenisa coraz więcej kobiet.
Dobór obuwia i ubrania jest kwestią osobistą, jaka na ogół jest zależna od sumy którą jesteśmy w stanie wydać. Dobór obuwia do gry w tenisa jest równie znaczący, jak wybór rakiety.


Powinno się wyselekcjonować obuwie, które zapewnia trwałe oparcie stopom, jest komfortowe, miękkie, oraz lekkie. Buty tenisowe damskie muszą być odpowiednio dobrane do stopy. Ważne jest także, aby zapewniały silne oparcie w kostce, albowiem w czasie gry powstają duże obciążenia w tym obszarze. Przy doborze obuwia istotne jest na jakiej nawierzchni będziemy grać, ponieważ różne jej wersje potrzebują doboru należytego gatunku podeszew. Na korty ziemne i asfaltowe wyznaczone są buty o podeszwie antypoślizgowej i wytrzymałej na ścieranie - kup wygodne buty. Na korty trawiaste najlepsze będą buty z podeszwą z protektorami. Jeżeli gramy na hali na ogół wymagane jest obuwie z gładką podeszwą. Jeśli gra się w tenisa często, należałoby zaopatrzyć się w dwie pary obuwia. W razie potrzeby jedne mogą się przewietrzyć, albo wyschnąć. Być może druga para przyda się także do gry na rozmaitych nawierzchniach.
trampki


Z czasem buty ulegają zniszczeniu, a bieżnik na spodzie ściera się. Należy w odpowiednim czasie pamiętać o wymianie obuwia na nowe.
Wybierając strój trzeba pamiętać, że ma on być przede wszystkim wygodny i wykonany z odpowiedniego tworzywa - kupuj obuwie np. na stronie Novasport. Tradycyjnie strój tenisisty winien być biały. Jednakże organizatorzy turniejów w większości rezygnują z owej zasady.
Ubiór męski składa się z koszulki z kołnierzykiem, lub bez, także z szortów, których długość się modyfikuje. W czasie gry zawodnik powinien posiadać właściwe buty tenisowe męskie.


Ubiór dla pań to bluzka z kołnierzem lub bez, szorty, czy też spódnica, ewentualnie sukienka do tenisa. Współcześnie coraz to więcej zawodniczek w ciepłe dni woli grę w sukience.
W słoneczne dni bardzo potrzebna jest czapka, czy też daszek, jakie zabezpieczają głowę przed przegrzaniem i ułatwia granie pod słońce.
2019-10-13 11:32:04