Menu strony

Góry - świetna opcja na spędzenie urlopu

Pieniny
Każdy kojarzy 2 ponadczasowe kierunki urlopowych wojaży – góry i morze. W zasadzie można znaleźć wielbicieli którejś z tych możliwości, są też tacy, którzy wybierają obie bądź preferuje wakacje nad jeziorem. Ten tekst został napisany dla tych osób, które pragną w tym roku spędzić wakacje w górach.

Polecamy też

Organizując wyprawę w góry warto zaopatrzyć się w dobre ubranie

snowboard na śniegu
Ogólnie pojęta turystyka górska na pewno może być zaliczona do zdecydowanie najbardziej interesujących aktywności fizycznych, jakim tylko może oddawać się dosłownie każdy z nas. Przecież wyprawy po ogromnych górach to w każdym przypadku niezwykłe przeżycie, podczas którego możemy cieszyć się przede wszystkim wspaniałymi widokami i jednocześnie zobaczyć, jak sami jesteśmy w stanie radzić sobie z najróżniejszymi trudnościami, z którymi często spotykamy się na szlakach.


No i w tej chwili ujawnia się się dylemat – które dokładniej góry? Polska kraina jest tak charakterystycznie uformowana, że wszystkie góry znajdują się na dole mapy. Spójrzmy więc na zachodnią część, gdzie rozciągają się Sudety. To interesujący kierunek na dni wolne, goście znajdą tam dużo atrakcyjnych miast do odwiedzenia – m.in. Kłodzko oraz Radków. Te górzyste regiony mają w sobie całą masę długich szlaków wspinaczkowych. Jedyną wadą Sudetów jest to, że trudno poczuć tam atmosferę – sporo osób utrzymuje, że czuć tu sporo obcości.

Bardziej na wschód rozciąga się Beskid Śląski i Mały, dużo fajniejsze rejony do zwiedzania. Zwolennikom skoków narciarskich gorąco polecamy urlop w Wiśle, w której stoi wielkie muzeum naszego orła - Adama Małysza. Warto także spędzić trochę dni w Żywcu, w którym można podziwiać barokowy pałac z obszernym parkiem, oraz Pszczynę.

zakopane
No w podróżach palcem po planie Polski dochodzimy do Podhala. Najpopularniejszym kurortem w tym regionie jest Zakopane. Każdy pokocha ten niepowtarzalny lokalny klimat, który jest kreowany przez bacowską kulturę. O ile pragniesz wybrać się na wczasy do stolicy Tatr, musisz jak najszybciej odszukać w internecie noclegi w Zakopanem. To często wybierana przez gości miejscowość, zatem w przyszłości może być niełatwo zarezerwować pokoje. Trzeba dodać, że do Zakopanego wpadają nie wyłącznie turyści z Polski, lecz również zza granicy, przede wszystkim z Federacji Rosyjskiej.

Najbardziej na wschód rozciągają się Bieszczady, które charakteryzują się niesamowicie malowniczymi krajobrazami. Warto zobaczyć je szczególnie jesienią, gdy można podziwiać niebywałą feerię barw.

Jeżeli szukasz innej miejscowości. W końcu Kraków jest blisko Zakopanego.
Twórca artykułu: S.D.
2019-12-08 07:09:06