Menu strony

Chcesz kupić nowe ciuchy? Tylko H&M!

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że ubrania H&M są sprzedawane już od prawie siedemdziesięciu lat. Co prawda w naszym kraju pierwszy sklep tego szwedzkiego przedsiębiorstwa postawiono dopiero dziesięć lat temu, ale reszta świata zdołała się już przyzwyczaić do firmy. Pionierski punkt handlowy H&M został utworzony zaledwie 2 lata po koszmarze Drugiej Wojny Światowej. W tamtym czasie firma zwała się Hennes, co w języku jej stworzyciela, obywatela Szwecji Perssona, oznaczało „dla niej”. Nazwa wskazuje, że wtedy w punktach sprzedawano tylko produkty dla płci pięknej.

Dwadzieścia lat potem właściciel świetnie się rozwijającej firmy zagarnął butik, który nazywał się Mauritz. Takie biznesowe przejęcie miało bardzo ważną konsekwencję – w przybytkach pojawiły się również ciuchy dla facetów, a nieskrócona nazwa firmy od tego momentu to Hennes&Mauritz.

Trzeba powiedzieć, że szef marki H&M zdobył wielki sukces w dziedzinie handlu odzieżą. Teraz ubrania H&M są sprzedawane w trzydziestu ośmiu państwach świata. Firma zatrudnia 90 000 ludzi! I, co jest ciekawe, przedsiębiorstwo nie ma własnych fabryk produktów, ubrania są dla niej wytwarzane przez zewnętrznych fabrykantów. Trzeba przemyśleć, dlaczego ubrania i torebki H&M są tak rozchwytywane przez klientów. Z pewnością jednym z fundamentalnych plusów firmy jest to, że sprzedawane produkty są niezbyt drogie i jednocześnie są wysokiej jakości. Dzięki temu każdy może sobie pozwolić na kupno eleganckich ubrań. Następną przyczyną jest to, że przedsiębiorstwo jest na rynku już siedem dziesięcioleci. Ludzie częściej kupują ubrania przedsiębiorstw, które są powszechnie znane i chętnie wybierane przez innych.

Jeszcze krótka dygresja na temat świeżych trendów. Fachowcy przewidują, że w tym sezonie modne okażą się różnego gatunku małe ozdoby na uszy i dłonie. Z tej przyczyny kolejnym razem, kiedy odwiedzisz butik szwedzkiej marki, kup eleganckie kolczyki H&M. Potrzebujesz również sporych i kolorowych bransoletek.
Twórca artykułu: Rufus
2020-02-02 07:11:04