Menu strony
nauka

Matura to jednak nie bzdura - jakim sposobem przygotować się do egzaminu?

Gdy marzymy o pójściu na studia, to trzeba porządnie zdać egzamin maturalny. O to jak wiadomo mają dbać nauczyciele w naszych szkołach, ale często wiele lekcji zdarzyło się nam, jako uczniom opuścić. W dodatku nie zawsze chciało nam się przygotowywać na lekcje i raczej nie za każdym razem mamy pewność w związku z nadchodzącą ogromnymi krokami maturą.
nauka języka

Kursy angielskiego Warszawa są dość popularne i z roku na rok przyciągają coraz więcej chętnych do nauki ludzi bez względu na wiek

Wielu z nas niechętnie przyznaje się w towarzystwie, że język angielski nie jest czymś dobrze nam znanym. Okazuje się, że mimo iż od wielu już lat mowa amerykańskarozpowszechniła się na świecie, to jednak ciągle rzesze ludzi nie radzą sobie na tyle, by śmiało stwierdzić, że jest to język, który w pełni oswoili. Nie czekajmy zatem ani chwili dłużej i nasz marazm i brak wiedzy zamieńmy na wspaniałe umiejętności.
Darmowe tablety dla słuchaczy TEB Edukacja

Doświadczone kursy języka angielskiego w Szczecinie

Znajomość języka angielskiego jest dzisiaj nadzwyczaj przydatna. Jest to najpopularniejszy obecnie język, znając angielski możemy dogadać się praktycznie z każdą osobą, bowiem jest to język światowy, którym posługuje się masa osób z innych krajów.
szkoła zaoczna dla dorosłych

Szkoła policealna we Wrocławiu - możliwością podniesienia umiejętności

Jeśli marzysz o podniesieniu kwalifikacji, a nie masz czasu studiować, mamy dla Ciebie super ofertę. Możesz rozpocząć chodzenie na zajęcia w jednej ze szkół policealnych. Jak wygląda uczenie się w szkołach policealnych? Kto może się uczyć w takich szkołach i co najważniejsze, co nam daje skończenie szkoły policealnej? Dowiesz się o tym, czytając dalej niniejszy artykuł.

Egzaminy, testy w szkołach

Aktualny system edukacji w znaczny sposób różni się od tego, jaki obowiązywał przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go rozmaite reformy i nowe przepisy. Jedną z bardziej charakterystycznych zmian było przykładowo przywrócenie szkół gimnazjalnych, co było związane ze skróceniem okresu uczęszczania do szkoły podstawowej o dwa lata. Natomiast w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmianie uległy także reguły przeprowadzania niektórych testów, dodano także pewną liczbę nowych.
Przygotowania do matury

Przeszukujemy opcje kursów maturalnych w stolicy

Przed maturą zwyczajną rzeczą jest zamiar jak najdoskonalszego przygotowania się do tego ważnego egzaminu. W dzisiejszych czasach wynik egzaminu decyduje w znacznym stopniu późniejszą pracę oraz dalszy kierunek nauki. Edukacja to kwestia dziś bardzo istotna, jaka jednak pociąga za sobą niejakie kłopoty. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie odpowiednich korepetycji nie bywa zazwyczaj rzeczą prostą. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców lub absolwentów, dla przykładu wyśmienitych nauczycieli, którzy prowadzą kursy maturalne Warszawa.
Słownik

Szukamy tłumacza we Wrocławiu

W obecnej, bardzo zglobalizowanej gospodarce, potrzebne są zdolności komunikowania się w wielu językach. Zasady ekonomiczne wielu krajów wymuszają, aby przy sporządzaniu różnych dokumentów (chociażby umów o współpracy dwóch marek) swoją funkcję wykonywał wykwalifikowany translator, który ma wszelkie obligatoryjne certyfikaty.
nauka do matury

Szkoła mająca w ofercie zajęcia przygotowujące do matury

Rewelacyjnie przygotowana do nauczania młodzieży kadra oferuje kursy maturalne, które są stuprocentowo przygotowane do poziomu, jaki prezentują młodzi ludzie. Przyszli abiturienci żyją w nieustannym stresie, niezależnie od tego, czy są właściwie czy gorzej przygotowani. Stres przed maturą może być jednak w znacznym stopniu zniwelowany przez systematyczną naukę dodatkową w zaufanej i sprawdzonej przez rzeszę ludzi szkołę. Nauka w grupie daje rewelacyjne efekty, które dostrzegalne są w niedługim czasie.
nowoczesna szkoła

Polski dla gości zza granicy

Jakiś czas temu zakończono analizy specjalistyczne, z których dowiedzieliśmy się, że mowa Polaków jest jednym z najcięższych do opanowania języków na współczesnym globie. To żadne zaskoczenie. Być może krajanom to wszystko wydaje się kuriozalne, jednak by uzyskać obiektywną opinię, należy spytać obcokrajowca. Przemyślmy to głębiej – który język posiada tak zawiłą deklinację? W jakiej mowie pisanej znajdziemy tyle niuansów ortograficznych? Podobnie zawiły jest wyłącznie język Chińczyków. Co ciekawe, rezultaty testów dojrzałości i analizy naukowców stwierdzają, że czasem nawet sami mieszkańcy Polski nie umieją bezbłędnie posługiwać się polszczyzną.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Polski być trudna język…

Duża liczba obcokrajowców podejmuje prace w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w zagranicznych korporacjach, menedżerowie różnego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, których z każdym rokiem przybywa, bo nasze szkoły wyższe, szczególnie techniczne, cieszą się dobrą opinią. Polskiego uczą się też sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą skomplikowaną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i elementy.