Menu strony

Egzaminy, testy w szkołach

Aktualny system edukacji w znaczny sposób różni się od tego, jaki obowiązywał przykładowo jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zmieniły go rozmaite reformy i nowe przepisy. Jedną z bardziej charakterystycznych zmian było przykładowo przywrócenie szkół gimnazjalnych, co było związane ze skróceniem okresu uczęszczania do szkoły podstawowej o dwa lata. Natomiast w liceach ogólnokształcących skrócono okres nauki o rok. Zmianie uległy także reguły przeprowadzania niektórych testów, dodano także pewną liczbę nowych.
Przygotowania do matury

Przeszukujemy opcje kursów maturalnych w stolicy

Przed maturą zwyczajną rzeczą jest zamiar jak najdoskonalszego przygotowania się do tego ważnego egzaminu. W dzisiejszych czasach wynik egzaminu decyduje w znacznym stopniu późniejszą pracę oraz dalszy kierunek nauki. Edukacja to kwestia dziś bardzo istotna, jaka jednak pociąga za sobą niejakie kłopoty. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie odpowiednich korepetycji nie bywa zazwyczaj rzeczą prostą. Aby trafnie wybrać, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią, kierować się opiniami tylko wytrawnych i sprawdzonych fachowców lub absolwentów, dla przykładu wyśmienitych nauczycieli, którzy prowadzą kursy maturalne Warszawa.
Słownik

Szukamy tłumacza we Wrocławiu

W obecnej, bardzo zglobalizowanej gospodarce, potrzebne są zdolności komunikowania się w wielu językach. Zasady ekonomiczne wielu krajów wymuszają, aby przy sporządzaniu różnych dokumentów (chociażby umów o współpracy dwóch marek) swoją funkcję wykonywał wykwalifikowany translator, który ma wszelkie obligatoryjne certyfikaty.
nauka do matury

Szkoła mająca w ofercie zajęcia przygotowujące do matury

Rewelacyjnie przygotowana do nauczania młodzieży kadra oferuje kursy maturalne, które są stuprocentowo przygotowane do poziomu, jaki prezentują młodzi ludzie. Przyszli abiturienci żyją w nieustannym stresie, niezależnie od tego, czy są właściwie czy gorzej przygotowani. Stres przed maturą może być jednak w znacznym stopniu zniwelowany przez systematyczną naukę dodatkową w zaufanej i sprawdzonej przez rzeszę ludzi szkołę. Nauka w grupie daje rewelacyjne efekty, które dostrzegalne są w niedługim czasie.
nowoczesna szkoła

Polski dla gości zza granicy

Jakiś czas temu zakończono analizy specjalistyczne, z których dowiedzieliśmy się, że mowa Polaków jest jednym z najcięższych do opanowania języków na współczesnym globie. To żadne zaskoczenie. Być może krajanom to wszystko wydaje się kuriozalne, jednak by uzyskać obiektywną opinię, należy spytać obcokrajowca. Przemyślmy to głębiej – który język posiada tak zawiłą deklinację? W jakiej mowie pisanej znajdziemy tyle niuansów ortograficznych? Podobnie zawiły jest wyłącznie język Chińczyków. Co ciekawe, rezultaty testów dojrzałości i analizy naukowców stwierdzają, że czasem nawet sami mieszkańcy Polski nie umieją bezbłędnie posługiwać się polszczyzną.
Co po maturze? Szkoła policealna!

Polski być trudna język…

Duża liczba obcokrajowców podejmuje prace w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w zagranicznych korporacjach, menedżerowie różnego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, których z każdym rokiem przybywa, bo nasze szkoły wyższe, szczególnie techniczne, cieszą się dobrą opinią. Polskiego uczą się też sportowcy grający w klubach ligowych, kucharze i restauratorzy, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Zgłębiają nie tylko naszą skomplikowaną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i elementy.
Języki obce online

Nauka angielskiego online - zawsze kiedy chcesz!

Trzeba się rozwijać.Pogłębianie swojej inteligencji i rozwijanie kompetencji, to najkorzystniejsze co możemy dla siebie robić. Dobrze też, żeby dawało nam to satysfakcję. Poznawanie języków obcych może stać się naszą pasją. Zwłaszcza dziś, w epoce internetu, jest to łatwe«proste i nie wymaga wielkiej ilości czasu. Niezwykle popularna ostatnio zrobiła się nauka angielskiego online.
uczennice, dziewczynki

W jaki sposób dać sobie radę z niezwykle trudnym wyzwaniem, jakim z pewnością jest wybranie szkoły dla naszych dzieci?

Edukacja w egzystencji każdego człowieka to z pewnością coś niezwykle ważnego. To przecież dzięki uczęszczaniu do szkoły poszerzamy swe horyzonty, uczymy się użytecznych w codziennej egzystencji rzeczy i poznajemy historię naszego państwa.
szkoła językowa

Co to znaczy, że konkretna szkoła językowa jest godna polecenia? Jaka powinna być? Na co zwrócić uwagę?

Dobór szkoły językowej powinien być na pewno przemyślany. Pod uwagę musimy brać duża ilość składowych, mając świadomość, które z nich są bez wątpienia istotne, a które mają mniejsze znaczenie. Niestety mnóstwo ludzi popełnia błędy przy decydowaniu.
nauka w szkole

W jaki sposób znaleźć odpowiedni do własnych wymagań seminarium języka niemieckiego?

Żadna osoba z nas nie lubi trwonić pieniędzy na kursy językowe, które nie przynoszą oczekiwanych, ekspresowych efektów. Jednocześnie lubimy zaoszczędzić czas, a więc wyszukać kurs, który nie wlecze się w nieskończoność.