Menu strony
Ludzie
flaga rosji

Pozytywy i negatywy nauki rosyjskiego.

Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce niechętnie poznawaliśmy język naszych wschodnich sąsiadów. Było to naturalnie spowodowane sytuacją polityczną. Z uwagi na to, że język rosyjski był w każdej placówce edukacyjnej obowiązkowy, został szybko znienawidzony, jako język ciemiężcy. Tymczasem, to właśnie jego znajomość umożliwiała zrobienie wspaniałej kariery we wszystkich krajach Bloku Wschodniego.
kostka rubika

Coaching w biznesie w stolicy - oferty warte polecenia

Coaching jest zjawiskiem, z którym ostatnio można się spotkać coraz częściej. Oznacza różnego rodzaju czynności, których celem jest spowodowanie szybszego rozwoju jednostki. Metody coachingowe w szczególności często używane są w biznesie. Na terenie Polski proces ten wciąż kojarzy się z działaniami o charakterze ekskluzywnym. Coraz więcej biznesmenów zdaje sobie jednak sprawę, że jest to strategia dostępna prawie dla każdego, a ceny nie są aż tak wygórowane.
oczy po operacji laserowej

Laserowa operacja wzroku okazuje się być całkowicie bezpieczna

Czy ma szansę okazać się u nas zrobiona korekta refrakcji?

Długie siedzenie przed komputerem, siedzenie przez sporą część dnia w zamkniętym pomieszczeniu, to właśnie powoduje, że coraz więcej osób posiada trudy ze wzrokiem oraz zjawiają się różne wady.
u fryzjera

Jak prowadzić specjalistyczny salon kosmetyczny? Jak zachować przy sobie stałych klientów?

Prowadzenie salonu kosmetycznego czy fryzjerskiego to faktycznie ciężkie zadanie. Niektórzy ludzie, jacy przychodzą do takiego miejsca oczekują cudów, a to niekiedy po prostu niemożliwe. Za rogiem natomiast czai się konkurencja, tak więc naprawdę musimy się postarać, by wszystko było profesjonalnie wykonane.
firma - migawka

Czy warto pracować za granicą? Jakie są zalety tego typu rozwiązania? Co najlepiej wiedzieć?

Praca, praca i po raz kolejny praca. Możemy ją lubić, cieszyć się nią i fascynować lub kompletnie nienawidzić. Praca to obowiązki, szefostwo i dużo stresu, ale też cudowni ludzie, rozwój jak i sens życia. O tak! Bez pracy trudno żyć. Tak właśnie to wygląda i nie mamy tu żadnych wątpliwości.
zima

Które akcesoria są niezastąpione w okresie zimowym

Nie żyjemy w klimacie tropikalnym lub chociażby na zachodnich, czy południowych krańcach Europy. Niestety, mamy zimę i musimy, jako co roku schoać do szafy nasze krótkie spodnie, a zamiennie wyjąć ciężkie zimowe sprzęty. Kurtki, czapki i rękawiczki. Skupimy się na tych ostatnich.
nauka do matury

Szkoła mająca w ofercie zajęcia przygotowujące do matury

Doskonale przygotowana do nauczania młodzieży kadra proponuje kursy maturalne, które są stuprocentowo przygotowane do poziomu, jaki prezentują młodzi ludzie. Przyszli maturzyści żyją w nieustannym stresie, bez względu na to, czy są właściwie czy gorzej przygotowani. Przedmaturalny stres może być jednak w sporym stopniu zmniejszony poprzez systematyczną naukę dodatkową w zaufanej oraz wypróbowanej przez wielu ludzi szkołę. Nauka w grupie daje znakomite efekty, które zauważalne są w niedługim czasie.
rzecznicy patentowi a prawa autorskie i znaki towarowe

Ochrona praw autorskich

Rozrost technologii jest sukcesem naszych czasów. Temu, że pojawiają się setki nowoczesnych wynalazków w ciągu miesiąca, a wiele spośród nich powoduje czasem radykalne zmiany w naszym trybie życia, zawdzięczamy fakt, że możemy żyć wygodnie, bezpiecznie i o wiele szybciej załatwiać tematy, które wiele lat temu wymagały dużo więcej nakładu czasu. Cofnijmy się do połowy dwudziestego wieku – to, że były telefony, to już był sukces, ale starsi pamiętają, że dostęp do aparatów telefonicznych i tak był trudny, a każda istotna transakcja, większe zakupy i pozostałe istotne tematy potrzebowały najczęściej całego dnia lub podróży nawet do innej miejscowości. Przypominając sobie wymianę korespondencji – cóż, nadanie maila zajmuje nam dzisiaj kilka minut, a w tamtych latach wysłanie koperty wiązało się z wycieczką do urzędu pocztowego, odczekaniem swojego w kolejce, a potem długim i denerwującym czekaniem na odpowiedź korespondenta.
buty

Obuwie to jedna z najbardziej istotnych części ubioru

Nie da się ukryć, że buty to jedna z ważniejszych części naszego ubioru. Nie bez kozery sporo osób czasami mówi, że poznając nową osobę, patrzy przede wszystkim na jej paznokcie i buty. Kiedy są czyste – wówczas oceniamy taką osobę o wiele lepiej niż w przeciwnym przypadku. Jeśli zatem chcesz, aby inni postrzegali Cię naprawdę nieźle, niewątpliwie powinieneś zadbać na początek właśnie o eleganckie buty.
szkolenie

W jaki sposób efektywniej zarządzać własnym czasem?

Chociaż gdzieś przeczytałem, że czasu w żadnym razie nie możemy kupić, to generalnie nie zgadzam się z taką tezą. W końcu w istocie doby nie możemy wydłużyć, lecz spokojnie możemy skuteczniej zarządzać własnym czasem, sprawić, że zrobimy o wiele więcej, a do tego będziemy mieć sporo więcej wolnego czasu. Można śmiało powiedzieć, iż tracenie czasu jest w zupełności bezsensowne. Trzeba jakoś walczyć z tym procederem. Zwłaszcza, że ma się tylko jedno życie. Nie wiem jak Ty, ale ja nie wierzę w reinkarnację!
1 2