Menu strony
Nauczyciele
szkoła podstawowa

Szukamy przyjaznej szkoły podstawowej dla swojego potomka

Podstawówka to tak naprawdę nic wielkiego - no przynajmniej jeżeli w rachubę wchodzi jej wybór. Przecież w Polsce funkcjonuje rejonizacja, a więc dzieci z jednego osiedla mieszkaniowego uczęszczają do tej samej szkoły. To bardzo wygodne, ponieważ dzieci mają dosyć krótką trasę do własnej szkoły. Jednakże czy w każdym przypadku najbliższa szkoła jest najbardziej odpowiednią alternatywą?
nauczyciele

Wszystko o szkoleniach dla nauczycieli

Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Wielu ludzi zazdrości pracy pedagogom. W końcu co w tym skomplikowanego... Muszą jedynie opowiadać o konkretnych częściach programu i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasem ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma całe dwa miesiące wakacji - tylko pozazdrościć. To bardzo mylne myślenie.
Zajęcia z dojazdem lektora

Szkoła językowa sposobem na skuteczną naukę

Dobiegły końca letnie miesiące, dzieciaki powróciły do szkół. To dobry czas, abyśmy i my pomyśleli o poszerzeniu wiedzy albo uzyskaniu zupełnie nowych umiejętności. Może zaczniemy się uczyć całkiem innego języka obcego? Wrzesień to idealny moment na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim powinniśmy najpierw zadecydować którego języka chcielibyśmy się nauczyć.
Nauka w grupie

Uczenie się języków obcych jest istotne

Decydując się na rekomendowane dziś na rynku rozwiązania, dzięki którym poprawimy w znacznym stopniu nasze możliwości i różnie definiowane umiejętności, nauka języków obcych zalicza się do tych najważniejszych. Doskonale przygotowani do spełniania swojej roli lektorzy języków obcych zaoferować mogą szeroką i szczególnie imponującą bazę ofert, które okażą się właściwe nawet dla najbardziej opornych. Rozsądna nauka, systematyczne ćwiczenia i samozaparcie składają się na sukces!
nowoczesne korepetycje

Praca dla nauczyciela jako korepetytor

Nie zawsze w szkole nadąża się z przyswajaniem przerabianego na lekcjach materiału. Najczęściej spotykają różne trudności. Świetne korepetycje, rewelacyjni nauczyciele, którzy w pełni rozumieją wymogi ucznia oraz jednocześnie najlepiej znają wymogi szkoły, mogą pomóc każdemu już teraz. Tak na poziomie podstawówki, jak i dla studiujących korepetytorzy mogą zrobić niemało dobrego. Interesujące możliwości, jakie dać mogą tutorzy już teraz, rozrastają się z dnia na dzień.
dziewczyna podczas nauki

Co możemy zrobić po ukończeniu szkoły średniej albo zawodowej?

Edukacja jest ze wszech miar ważna: ciężko żyć na polskim rynku pracy bez co najmniej średniego doświadczenia. Bardzo często mamy wielki problem z dostaniem zatrudnienia. Można w sumie powiedzieć, że choć edukacja to spory koszt oraz dużo roboty, to i tak w żadnym wypadku nie można myśleć, że wytężona praca nie jest warta poświęcenia. Dobrze, lecz co zatem musi robić osoba, która chciałaby nareszcie zwiększyć własne kwalifikacje zawodowe? Świetnym posunięciem jest zapisanie się do szkoły policealnej.