Menu strony
Wykształcenie
matura, egzamin

Raczej nigdy nie jest za późno na pozyskanie wykształcenia średniego!

Wykształcenie średnie, zatem to, które pozyskujemy po zakończeniu liceum bądź technikum to obecnie niejako standard. Naturalnie jeżeli mamy wykształcenie zawodowe, a na dodatek mamy takie umiejętności, które są potrzebne na polskim rynku pracy, to w sumie nie musimy koniecznie oglądać się za metodami, dzięki którym będziemy mieli wykształcenie średnie. Przecież uczymy się przede wszystkim dla siebie, po to by po prostu mieć okazję uzyskać niezłą pracę.
praca niemcy

Praca zagranicą – jak zorganizować wyjazd, żeby zyskać gwarancję, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku?

Praca zagranicą cechuje się dziś dosyć dużą popularnością. Dlaczego? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że płace na zachodzie są rzeczywiście wysokie, toteż Polacy mogą sobie w ten sposób zaoszczędzić fundusze na wymarzony cel, chociażby zakup mieszkania czy budowę domu. Ofert pracy zagranicą jest całkiem sporo, powstały nawet specjalne agencje, które organizują wyjazdy Polaków, jacy później przykładowo zbierają owoce oraz warzywa na plantacjach, opiekują się osobami w podeszłym wieku bądź pracują we własnym wyuczonym zawodzie. W jaki sposób zaplanować wyjazd do pracy, by mieć gwarancję, że wszystko będzie w porządku?

Zawód korepetytor

Zawód nauczyciela jest niekiedy niezwykle kłopotliwy. Na pewno jednak wiąże się z wielką odpowiedzialnością za nauczaną młodzież. Pociechy w wieku szkolnym są bowiem najbardziej podatne na kształtowanie i wychowywanie. Szkoła za to jest miejscem, w którym przebywają przez sporą część dnia. To, jaka atmosfera tam panuje i w jaki sposób odbywa się nauczanie, wpływa często na całe przyszłe życie danego ucznia.
nauczyciele

Wszystko o szkoleniach dla nauczycieli

Prawie nikt nie wie, że tysiące pedagogów poza pracą w szkole decyduje się na szkolenia nauczycieli, by się dokształcać. Wielu ludzi zazdrości pracy pedagogom. W końcu co w tym skomplikowanego... Muszą jedynie opowiadać o konkretnych częściach programu i wypisywać szkolne dzienniki i dokumenty. Czasem ułożyć klasówkę. Nauczyciel pracuje przecież zaledwie kilkanaście godzin w tygodniu, dodatkowo ma całe dwa miesiące wakacji - tylko pozazdrościć. To bardzo mylne myślenie.
składki

Jesteś bez pracy? Uczestnicz w ekstra szkoleniach i powiększ swoją wartość na rynku pracy

W obecnych czasach coraz więcej osób ma w planach studia. Niestety staje się to równoznaczne ze zmniejszeniem znaczenia zdobycia dyplomu na wyższej uczelni na rynku pracy.


Jesteś bez pracy? Uczestnicz w ekstra szkoleniach i powiększ swoją wartość na rynku pracy

Chcąc być intrygującym dla pracodawców musimy zabiegać o jak największą liczbę niezwyczajnych podpunktów w naszym CV.
absolwenci

Edukacja po liceum – szkoły policealne we Wrocławiu

Wielu młodych, którzy zbliżają się do końca liceum, zastanawia się, jaką drogę dalszego nauki wybrać. Pytanie stawiane sobie przez młodzież brzmi: na którą z wielu ścieżek rozwijania się oraz kreowania swojej przyszłości się zdecydować? Jeśli chodzi o szkoły policealne Wrocław może zaoferować zarówno młodym, jak i seniorom niemało opcji.
Indywidualny kurs języków obcych

Naucz się języka obcego - inwestycja w przyszłość

Jeżeli ktoś dobrze śledzi bieżącą sytuację na rynku pracy, widzi dobrze, jak bardzo ciężko teraz o stałe zatrudnienie. Wszystko to za sprawą światowego kryzysu. Duże przedsiębiorstwa nie przyjmują nowych ludzi.
szkoła policealna

Placówka szkolna policealna we Wrocławiu oraz jej zalety

Współcześnie na naszym rynku dostępnych jest niesłychanie dużo szkół policealnych, które oferują szeroki wachlarz kształcenia w swobodnie wybranym przez nas kierunku. Nie każdemu człowiekowi udaje się zdać maturę za pierwszym podejściem, dlatego też tego rodzaju szkoły stanowią alternatywę dla wszystkich osób jakie nie mogą iść na studia. Aby nie tracić roku na bezowocne siedzenie i nic nierobienie dużo osób decyduje się na skorzystanie z oferty najlepszej wedle swoich upodobań szkoły.
Studia

Kto nie lubi matematyki i rozwiązywania zadań, ten wybierze dla siebie studia na typowo humanistycznym kierunku

Polacy to urodzeni humaniści - taka jest przynajmniej powszechna opinia. Jej zasadność być może po części uprawomocnia fakt, że wielu absolwentów techników nie radzi sobie dobrze z matematycznymi zadaniami, a nie zapominajmy, że matura z matematyki już od paru dobrych lat jest obowiązkowa. Kto jednakże nie czuje się dobry w rozwiązywaniu nierówności, na pewno nie wybierze kierunku studiów, na którym trzeba będzie często używać kalkulatora, czyli rachunkowość odpada już na początku.
dziewczyna podczas nauki

Co możemy zrobić po ukończeniu szkoły średniej albo zawodowej?

Edukacja jest ze wszech miar ważna: ciężko żyć na polskim rynku pracy bez co najmniej średniego doświadczenia. Bardzo często mamy wielki problem z dostaniem zatrudnienia. Można w sumie powiedzieć, że choć edukacja to spory koszt oraz dużo roboty, to i tak w żadnym wypadku nie można myśleć, że wytężona praca nie jest warta poświęcenia. Dobrze, lecz co zatem musi robić osoba, która chciałaby nareszcie zwiększyć własne kwalifikacje zawodowe? Świetnym posunięciem jest zapisanie się do szkoły policealnej.