Menu strony
Funkcje
Laboratorium

Homogenizator używany okazuje się być przy produkcji śmietany

Na pewno wiemy, że w laboratoriach wykorzystuje się wiele różnych sprzętów, które posiadają przeróżne funkcje, a przez nie robione są także różne doświadczenia. Przez to też powinniśmy wiedzieć, że na wyposażeniu różnych laboratoriów odnajduje się lepkościomierz, a więc urządzenie do zmierzenia lepkości olejów. Przez to da się określić, czy dany olej ma należyte parametry i czy we właściwy sposób będzie wypełniał swoje zadania, tak aby nie działać na zgubę jakiegoś urządzenia.
konferencje

Restauracja w Pałacu Brzezina na Dolnym Śląsku uwodzi klasyczną elegancją

Stolica Dolnego Śląska, jako miasto wysoce atrakcyjne turystycznie i jednocześnie uniwersyteckie, ma znakomitą podstawę do rozwoju bogatej bazy gastronomicznej oraz hotelarskiej.
nauka logiki

Sposoby logicznego myślenia

W logice, która jest powszechna na różnych kierunkach studiów jako przedmiot do zaliczenia, są jasne reguły. Nauka ta mówi o klarowności oraz stosowaniu określonych wzorców. To właśnie z tego powodu w mowie potocznej utarło się powiedzenie, że coś jest albo może być logiczne. Niektóre nazwy możemy negować, wówczas ma miejsce tak zwana negacja. Określone nazwy w logice to wyrazy oraz wyrażenia. Spełniają one funkcje w większości przypadków taką, jak podmiot oraz orzecznik.