Menu strony
Przedsiębiorstwo
wykresy

Na zus składka zdrowotna musi być opłacana - co wypada wiedzieć

Czy na zus składka zdrowotna będzie niezbędna?

Jeśli mamy przedsiębiorstwo, to powinniśmy zaznaczyć, jakie pisma należy wypełniać, a też jakie składki należy zapłacić za własnych podwładnych, tak aby wszystko działo się odpowiednio z prawem oraz abyśmy później nie posiadali żadnych trudności.
strategia biznesowa

Czy winniśmy powołać do życia własną działalność gospodarczą?

Nad uruchomieniem własnej działalności myśli mnóstwo osób, lecz nie wszyscy posiadają odwagę, ażeby marzenia te zrealizować. Powodem jest naturalnie obawa, iż nasz pomysł nie będzie tak atrakcyjny jak uważamy, a na zyski będziemy zmuszeni czekać rzeczywiście długo. Jak przygotować się do prowadzenia własnej działalności?
dokumenty do zusu

Rozliczenie składek ZUS przez przedsiębiorcę - o czym pożądane byłoby wiedzieć

Każdy biznesmen ma obowiązek płacić składki ZUS, zatem należałoby dowiedzieć się w jaki sposób można dokonać takiego rozliczenia. Okazuje się, iż mamy do wyboru dwa różnorodne sposoby na odliczenia składek zus. Możemy pomniejszyć zysk o opłaty zapłacone na ubezpieczenie społeczne czy zdołamy ująć je w wydatkach. Na pewno winniśmy zastanowić się nad tym, jaka z opcji okaże się bardziej korzystna.
Spotkania biznesowe

Okresowa analiza osiągnięć pracowników

Od dawna wiadomo, że na dobry wynik całego przedsiębiorstwa muszą złożyć się działania poszczególnych jednostek. Im większa zaś firma, tym takich jednostek więcej. Przy dużej liczbie pracowników trudniej jest ich kontrolować i śledzić ich indywidualne rezultaty. Żeby to osiągnąć, stworzona została tak zwana ocena pracowników. Wykonuje się ją na różne sposoby, które cechują się różnorodną efektywnością.
ludzie toczący kulkę z różnymi napisami

Metodyka Prince 2


Otwarty rynek edukacji świadczy naprawdę wiele typów kursów, w których stosunkowo prosto się nieraz zupełnie pogubić. Można tu wybierać z ofert kursów e-elarningowych stacjonarnych lub mieszanych. Dla jednych najlepsze są kursy IT, rozszerzające znacznie ich umiejętności w programowaniu , dla innych z kolei szkolenia z rachunkowości, lub z zarządzania zasobami ludzkimi jak również umiejętnościami powiązanymi z tworzeniem najróżniejszych projektów. To właśnie dla tej trzeciej grupy zaprojektowane bywają szkolenia z Prince 2. Co jednak kryje się za tym właśnie ciekawym skrótem?
Karta, motywacja

Jak poprawić klimat w swoim przedsiębiorstwie?

Przyszły bardzo niepewne dni dla wszystkich właścicieli firm. Cały czas należy walczyć z rosnącą w siłę konkurencją. Konsumenci stali się co raz bardziej wybredni. Na dodatek, wyskoczył kryzys, który postraszył zarówno inwestorów, jak i samych klientów, którzy szybko zaczęli oszczędzać. Jeżeli dodać do tego kiepskie morale pracowników, to maluje się nam prawdziwa katastrofa. Niestety, nie mamy większego wpływu na światową gospodarkę. Przyszłych klientów staramy się przyciągnąć odpowiednimi kampaniami reklamowymi. Tymczasem, atmosfera w zespole jest do uratowania.
Szkolenie

Popularne clipboardy są praktyczne w czasie spotkań firmowych, gdzie w posiadaniu każdego uczestnika jest także teczka konferencyjna

Prowadzenie warsztatów albo zebrań w firmie ma różnorodne odmiany, które są na ogół przystosowane do specyfiki firmy oraz celu spotkania. Korzysta się z prezentacji multimedialnych, urządza burze umysłów, a nawet sięga się bardziej niecodziennych sposobów, jakie powinny uruchomić grupę do kreatywnego myślenia.
kredyt

Jaki kredyt dla firmy wybrać?

Kiedy postanawiamy założyć firmę mamy świadomość, że nie zawsze będzie kolorowo. Liczymy na to, że mimo wszystko poradzimy sobie, bo przecież będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, a nawet więcej. Jednak po pewnym czasie może się okazać, że brakuje nam środków, bywa, że na jakiś rachunek, który trzeba zapłacić, a bywa, że na jakieś niezbędne do działania materiały. Nie możemy jednak się tym przejmować, bo tak jest przeważnie we wszystkich firmach.
nowoczesne biuro

Pracownicy z Ukrainy jako znakomita kadra do robót sezonowych

Coraz częściej pośród przedsiębiorców uwidacznia się pomysł dzierżawienia zatrudnionych pracowników różnym podmiotom, po to, aby pozyskać z owego tytułu kolejny przychód, szczególnie w sytuacji, kiedy firma odnotowuje osłabienie zapotrzebowania na jej usługi.
klientów

Posiadanie działalności to nieprzerwana walka z systemem

Sposobem na podjęcie pracy jest samozatrudnienie tzn. prowadzenie własnej firmy. Staje się szefem, ale także pracownikiem. Decydując się na ten krok trzeba włożyć wiele poświęceń, aby cała machina dobrze prosperowała.
1 2